Forza Horizon 4
نقشه

۵۰ نقشه وسیع در بازی‎های ویدئویی | قسمت دوم

در قسمت اول این مقاله، به بررسی ۲۶ عنوان پرداختیم که از سال‎های مختلف بودند و اکثراً نقشه‎های بزرگ، وسیع و پر جزئیاتی را ارائه دادند که بازیکن را در خود غرق می‎نمود. حال در قسمت دوم قصد داریم ۲۴ بازی دیگر با نقشه بزرگ و وسیع را معرفی کنیم که بیش از پیش شما را متعجب نموده و به تحسین وا دارد. در ادامه همراه وبسایت نوین اسپات باشید.

۲۴- Forza Horizon 4

نقشه

داشتن نقشه‎ای بزرگ برای یک عنوان مسابقه‎ای زیاد امر بزرگ و چشم گیری به شمار نمی‎رود زیرا با سرعت فراوان ماشین‎ها، می‎شود کل آن را در دقایقی پیمود. اما داشتن نقشه‎ای بزرگ و بسیار پرجزئیات و پر از کارهای فرعی برای انجام دادن، قطعاً کار ساده‎ای نیست. بازی Forza Horizon 4 عنوانی مسابقه‎ای از نوع دوم است که در هر گوشه و کنار نقشه وسیع و ۷۱ کیلومتر مربعی‎اش فعالیتی جذاب، گاه نفس‎گیر و سرگرم کننده برای ارائه دارد.

۲۳- The Legend of Zelda: Breath of the Wild

نقشه

بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild اولین عنوان کاملاً جهان بازی است که شرکت نینتندو تا به حال ساخته؛ اما این نکته با نگاه اول هیچ گاه مشخص نمی‎شود زیرا این بازی تقریباً بدون ایراد تولید شده است. می‎شود گفت تنها عناوینی انگشت شمار می‎توانند دنیایی وسیع در خور این اثر ساخته و به خوبی به آن بپردازند و تنها یک جهان توخالی نباشد. جهان بازی که Hyrule نام دارد، ۷۲ کیلومتر مربع وسعت داشته و بسیار عظیم است.

۲۲- Red Dead Redemption 2

نقشه

در مورد بازی Red Dead Redemption 2 و جهان کاملاً بازش سخنان زیادی برای گفتن وجود دارد اما وسعت بسیار زیاد نقشه شاید یکی از بزرگ‎ترین و چشم نوازترین دستاوردهای این بازی باشد. تنوع بسیار زیاد، پویایی و فعال بودن این دنیا، گشت و گذار در نقشه‎ای به وسعت ۷۵ کیلومتر مربع را به تجربه‎ای کاملاً استثنایی تبدیل می‎کند.

۲۱- Xenoblade Chronicles

نقشه

اگر نام سری Xenoblade Chronicles را نشنیده‎اید، بایستی بگوییم که اساس و پایه این سری در بزرگ بودن و وسعت زیاد داشتن است. این بازی که بر روی کنسول Wii ساخته شرکت نینتندو در دسترس است و مدتی بعد از انتشار نیز برای ۳DS پورت گشت، به شدت وسیع بوده و نقشه‎ای به اندازه ۸۰ کیلومتر مربع آن هم در سال ۲۰۱۰ داشته است.

۲۰- Assassin’s Creed Origins

نقشه

تا چندی پیش، بازی Assassin’s Creed Origins جاه طلبانه‎ترین نسخه این سری است. نسخه‎های قبلی، اکثراً بر روی یک یا چند شهر (به غیر از Rogue و Black Flag) تمرکز داشتند ولی این نسخه، محیط‎های بسیار متنوع و وسیعی را از شهرهای مختلف گرفته تا بیابان‎ها، درختان نخل و … برای کشف و گشت و گذار، در بر دارد. نقشه این اثر که کمی بیش از ۸۰ کیلومتر مربع وسعت دارد، بسیار چشم نواز و نفس گیر است.

۱۹- Dragon Age: Inquisition

نقشه

قبل از عرضه Inquisition، استدیو BioWare صراحتاً اعلام کرد که قصد دارد سری Dragon Age را به سمت جهان باز بودن و افزایش وسعت، درست مانند عنوانی چون Skyrim پیش ببرد. البته نقدهایی که Dragon Age 2 نیز دریافت کرد در این امر بی تاثیر نبود. البته این بازی ترکیبی از چند نقشه بزرگ بود و تنها یک نقشه وسیع را ارائه نمی‎داد ولی با این حال به صورت کلی، نقشه Dragon Age: Inquisition وسعتی به اندازه ۱۱۷ کیلومتر مربع دارد که بسیار چشمگیر است.

بیشتر بخوانید :  نقد و بررسی Star Wars Jedi Fallen Order | خوب و ساده

۱۸- Grand Theft Auto V

نقشه

این بازی، بزرگ‎ترین نقشه‎ای را دارد که شرکت Rockstar، بنیان گذاران عناوین مدرن، پویا و گسترده جهان باز تا به حال طراحی کرده‎اند! این جمله، به خوبی گستردگی و وسعت GTA V را نمایان می‎کند. با احتساب دریاها و تمام نقاط خشکی در نقشه این بازی، عنوان GTA V وسعتی به اندازه ۱۳۰ کیلومتر مربع دارد. البته اگر بخواهیم تنها خشکی‎ها را حساب کنیم، این مقدار به ۷۰ کیلومتر مربع کاهش می‎یابد که آن را قبل از Red Dead Redemption 2 (یعنی جایی در حدود رتبه ۲۵ مقاله) قرار می‎دهد.

۱۷- The Witcher 3

نقشه

همانند بازی Dragon Age: Inquisition نقشه The Witcher 3 نیز کاملاً یک دست نیست و ترکیبی از چند نقشه گسترده است که می‎توانید بین آن‎ها در حرکت باشید. بزرگ‎ترین این نقشه‎ها بسیار گسترده بوده و حتی کوچک‎ترین‎شان نیز به اندازه کافی بزرگ محسوب می‎شوند که می‎توانید مدت‎های طولانی در آن غرق شده و به گشت و گذار بپردازیم. بازی The Witcher 3 با احتساب بسته‎های الحاقی، وسعتی در حد ۱۳۵ کیلومتر مربع دارد!

۱۶- DayZنقشه

با این که عنوان DayZ در بخش دسترسی زودهنگام قرار داشته و هنوز به مدت ۵ سال است که تکمیل نشده، بسیار وسیع و گسترده است. این عنوان جهان باز زامبی کشی، نقشه‎ای با وسعت ۲۲۵ کیلومتر مربع را ارائه می‎دهد تا بازیکنان بتوانند در آن جولان داده و مهارت‎های خود را در دنیایی پر از زامبی‎های خون‎خوار امتحان کنند.

۱۵- Assassin’s Creed IV Black Flag

نقشه

نسخه Black Flag، مبارزات و کشتی‎رانی در دریا را که در Assassin’s Creed 3 برای اولین بار به این سری معرفی شد، دستخوش تغییرات گسترده کرد. در Black Flag، هسته اصلی گیم‎پلی و ساختار کلی بازی بر محوریت کشتی‎رانی، مبارزه در دریا و حتی گشت و گذار و جست و جوی دریاها تمرکز دارد. البته اعمال چنین تغییر بزرگی، نیازمند افزایش وسعت بازی بود. نقشه این عنوان، به اندازه ۲۳۵ کیلومتر مربع است و با این که بخش‎های بسیاری از آن را دریا در بر گرفته، با توجه به جذابیت کشتی‎رانی و مبارزات دریایی، نقطه ضعف خاصی به شمار نمی‎آید.

۱۴- Assassin’s Creed Odyssey

نقشه

این بازی به طور قطع گسترده‎ترین نقشه‎ای است که سری Assassin’s Creed تا به حال به خود دیده. Odyssey همان راه Origins را ادامه داده و آن را بهبود بسیار بخشیده است. به غیر از این، نکات مثبتی از Black Flag نیز برداشته و همانند آن، بر روی کشتی‎رانی و مبارزات دریایی تمرکز کرده است. یونان باستان در این بازی وسعتی در حد ۲۵۶ کیلومتر مربع دارد و قابل ذکر است که بخش نسبتاً بزرگی از نقشه این عنوان نیز شامل دریاها می‎شود.

۱۳- Arma 3

نقشه صخره‎ای Altis که در جزایری آتش فشانی واقع بوده، وجهی کامل از تمام محتوای بازی Arma 3 است. این نقشه کاملاً بزرگ و وسیع بوده و باعث می‎شود بتوانید یکی از بهترین تجربه‎های شوتر اول شخص را در میان صخره‎های آن تجربه نمایید. وسعت ۲۷۰ کیلومتری آن هم برای نقشه‎ای کاملاً یکپارچه، به آسانی پیدا نمی‎شود.

بیشتر بخوانید :  حجم بازی Red Dead Redemption 2 لو رفت

۱۲- Operation Flashpoint: Dragon Rising

نقشه

بازی Operation Flashpoint: Dragon Rising ساخته استدیو Codemaster، عنوانی ناقص بود اما با وجود این کاستی‎ها، تجربه‎ای جذاب بود مخصوصاً برای کسانی که سبک این بازی علاقمندند. نقشه آن به اندازه ۳۵۰ کیلومتر مربع وسعت داشت و بسیار گسترده بود. گرچه عده بسیاری معتقدند که بزرگی این نقشه، کاملاً بی هدف بوده و هیچ بهره خاصی از این همه فضا برده نشده است.

۱۱- Xenoblade Chronicles X

نقشه

بازی Xenoblade Chronicles X کمی متفاوت‎تر از دیگر عناوین سری عمل کرده و به جای تمرکز بر روی داستان و روایتی قوی و شخصیت‎های به یاد ماندنی، بیشتر بهشتی برای گشت و گذار طراحی کرده و بر روی نقشه‎ای بسیار گسترده و متنوع تمرکز کرده بود. نقشه ۳۹۹ کیلومتر مربعی این بازی، بزرگ‎ترین نقشه از سری Xenoblade است که تا به امروز ساخته شده و پر از موقعیت‎های مختلف برای سرگرم شدن و کارهای فرعی برای انجام دادن است.

۱۰- Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands

در سال ۲۰۱۷ شرکت Ubisoft تصمیم گرفت با عرضه عنوان Wildlands سری Ghost Recon را نیز به سمت جهان باز بودن پیش ببرد. این بازی قطعاً بی نقص نیست ولی حتی با وجود نقص‎هایش، نمی‎توان منکر نقشه گسترده‎اش شد. در این بازی، به راحتی می‎توانید ساعت‎های بسیار از زندگی‎تان را صرف گشت و گذار و انجام فعالیت‎های فرعی نقشه کرده و با دوستان‎تان تجربه‎هایی جذاب داشته باشید. نقشه این اثر وسعتی به اندازه ۴۴۰ کیلومتر مربع دارد و یکی از بزرگ‎ترین جهان‎هایی به شمار می‎رود که شرکت Ubisoft تا به امروز طراحی کرده است.

۹- Burnout Paradise

نقشه

در گذشته، زمانی که عناوین جهان باز زیاد مطرح و فراگیر نبودند، استدیو Criterion تصمیم گرفت سری Burnout را به سمت جهان باز بودن سوق دهد. این ایده، جذاب و کم نظیر ظاهر شد و آنان توانستند با خلق دنیایی عظیم به وسعت ۵۱۸ کیلومتر مربع که بسیار نیز از آن سود برده شده و صرفاً یک دنیای توخالی نیست، بهشتی را خلق کنند. مایه تاسف است که این بازی، آخرین نسخه از این فرنچایز محبوب بود.

۸- True Crime: Streets of LA

نقشه

در نسل پلی‎استیشن ۲، عناوینی که سعی می‎کردند شبیه GTA باشند بسیار زیاد بودند. بازی True Crime: Streets of LA یکی از این عناوین بود که نتوانست زیاد در خاطره‎ها بماند. البته، اگر در هر زمینه‎ای شکست خورده باشد، در زمینه وسعت دنیایش قابل ستایش است. نقشه این بازی ۶۲۲ کیلومتر مربع وسعت داشت که برای عنوانی بر روی کنسول پلی‎استیشن ۲ تقریباً غیرقابل تصور است!

۷- Just Cause

نقشه

سری Just Cause در هر نسخه تحول و تغییراتی را به خود دیده ولی در یک مسئله، همیشه ثابت بوده است. اندازه نقشه این بازی تقریباً تغییر خاصی نکرده و البته نیازی هم به تغییر کردن ندارد. هر چهار نسخه این سری به شدت گسترده و وسیع بوده و با کمی اضافه و کمبود نقشه‎های‎شان وسعتی در حدود ۱۰۳۰ کیلومتر مربع دارند.

۶- Test Drive Unlimited

نقشه

هنوز هم که هنوز است، بازی Test Drive Unlimited از نظر عده زیادی بهترین عنوان مسابقه‎ای است و این نظرشان قطعاً دلیل خوبی دارد. یکی از نکات مسحور کننده این بازی، وسعت نقشه و استفاده کاملاً به جا و تمرکز بر روی بزرگی آن است. حتی گردش بدون هدف در دنیای بازی نیز بسیار سرگرم کننده بوده و ارزش تکرار را به شدت بالا می‎برد. نقشه Test Drive Unlimited وسعتی در حد ۱۶۰۰ کیلومتر مربع دارد.

بیشتر بخوانید :  ۵ نقطه عالی با لوت مناسب برای فرود در Call of Duty: Warzone

۵- Final Fantasy XV

نقشه

بعد از شکست بازی Final Fantasy XIII شرکت Square Enix تصمیم گرفت با عنوان بسیار مورد انتظار Final Fantasy XV باری دیگر مانند Final Fantasy XII جهانی باز و گسترده را در اختیار بازیکنان قرار دهد و این یکی از بهترین تصمیم‎های شرکت بود. نقشه بازی Final Fantasy XV به اندازه ۱۸۱۳ کیلومتر مربع وسعت دارد و نکته حائز ستایش اینجاست که هر محیط، تنوع بسیاری با محیط دیگر داشته و لذت گشت و گذار در آن را دو چندان می‎کند. این نقشه پر از فعالیت‎های جانبی و سرگرم کننده است که ساعت‎ها وقت‎تان را می‎گیرد!

۴- The Crew

نقشه

بازی The Crew ساخته شرکت Ubisoft قطعاً اثر خوب و موفقی نیست ولی جاه‎طلبی آن را نمی‎توان نادیده گرفت. نسخه‎ای کوچک از آمریکا در این بازی طراحی شده و آزادی فراوان، بدون محدودیت به بازی‎باز اهدا شده که هر گونه که می‎خواهد در آن جولان دهد! وسعت نقشه این بازی ۴۹۲۰ کیلومتر مربع است ولی متاسفانه از این وسعت آن گونه که باید بهره برده نشده است.

۳- The Crew 2

نقشه

بازی The Crew 2 دقیقاً همان کاری که هر ادامه‎ای لازم است انجام دهد را انجام می‎دهد؛ بزرگ‎تر و وسیع‎تر می‎شود. ولی نکته عجیب این است که چگونه می‎توان از ۴۹۲۰ کیلومتر فراتر رفت؟ بازی The Crew 2 این کار را انجام داده و ۵۷۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد. ممکن است گاهی اوقات احساس توخالی بودن بکنید ولی هنوز هم می‎توان از رانندگی، پرواز و قایق‎رانی در این نقشه بسیار بزرگ و گسترده لذت برد.

۲- Fuel

نقشه

باز هم به سراغ عنوانی مسابقه‎ای و جهان باز می‎رویم. بازی Fuel محصول سال ۲۰۰۹ و ساخته استدیو Asobo؛ عنوانی پسا آخرالزمانی در جهانی شبیه به جهان سری فیلم‎های Mad Max است که جاه طلبی‎های فراوانی داشت. البته، قطعاً نتوانست به همه اهدافش برسد و به درستی آنان را اعمال نماید ولی با این حال، توانست با نقشه‎ای ۱۴۴۰۰ کیلومتر مربعی، به عنوانی فراموش نشدنی تبدیل شود.

۱- The Elder Scrolls 2: Daggerfallنقشه

نقشه بازی The Elder Scrolls 2: Daggerfall وسعتی در حد ۱۶۱۶۰۰ کیلومتر مربع دارد!! مهم نیست چه بازیی مد نظرتان است، چه کسی آن را ساخته و یا چه وقت ساخته شده، این عدد آن قدر بزرگ است که هیچ بازیی در این حد نیست. قابل ذکر است که بخش‎های بسیاری از نقشه، در ابتدا قرار نبود اضافه شوند ولی در طی جریان توسعه ساخته شده و اضافه گشتند. البته این به این معنی نیست که نقشه بازی گاهی اوقات به طور اتوماتیک ساخته می‎شود. همه چیز در جای خود است و این نقشه، به طور کامل ۱۶۱۶۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد. هر جور که در نظرش بگیرید، این اندازه بسیار بزرگ و حتی غیرقابل تصور است!

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`