شرکت Nintendo میزان فروش کلی نرم افزار و سخت افزارهای Nintendo 3DS و Switch را اعلام کرد
شرکت Nintendo میزان فروش کلی نرم افزار و سخت افزارهای Nintendo 3DS و Switch را اعلام کرد

آمار فروش محصولات شرکت Nintendo مشخص شد

شرکت Nintendo میزان فروش کنسول‌های نسل فعلی خود را اعلام کرد. طبق اعداد و ارقام اعلام شده، به نظر می‌رسد که میزان کلی فروش کنسول‌های خانگی شرکت Nintendo در حال افزایش است. البته Switch پرفروش‌ترین کنسول این شرکت نیست.

شرکت Nintendo همواره برای به دست گرفتن گوشه‌ای از بازار تلاش کرده است. با اینکه این شرکت تعداد طرفداران قابل توجهی دارد اما از لحاظ فروش در یک نسل همیشه پشت سر کنسول‌های PlayStation و XBOX قرار داشته. در پی نمایش E3 2018 سهام این شرکت بیش از شش درصد افت کرد. به نظر می‌رسد همه‌ی این موارد میزان فروش کنسول‌های خلاقانه‌ی Switch و Nintendo 3DS را تحت تأثر قرار داده باشد ولی این بار اوضاع بر وقف مراد شرکت Nintendo پیش می‌رود.

طبق گزارش منتشر شده از  Kotaku، فروش کلی کنسول دستی اخیر شرکت Nintendo با مقداری کاهش رو به رو شده است ولی این کنسول موفق شده است تا کنون به تعداد ۷۲٫۸۹ میلیون واحد فروش کند. کنسول دستی نسل قبل یعنی Nintendo DS توانسته بود به میزان ۱۵۴٫۰۲ میلیون واحد به فروش برسد. کنسول‌های خانگی دارای اختلاف فروش فاحش‌تری هستند. کنسول Switch تنها میزان ۱۹٫۶۷ میلیون واحد فروخته است در حالی که در نسل قبل کنسول Wii موفق شد به میزان فروش فوق العاده‌ی ۱۰۱٫۶۳ میلیون واحد دست یابد.

تفاوت‌های بیشتر در اعداد و ارقام، فاصله‌ی میزان فروش کنسول‌ها را بیشتر هم می‌کند. کنسول Switch تا کنون موفق شده است ۸۶٫۹۳ میلیون واحد نرم افزار بفروشد. کنسول WiiU که یکی از ناموفق‌ترین پلتفرم‌های این شرکت از لحاظ فروش است (۱۳٫۵۶ میلیون واحد)، به تعداد ۱۰۲٫۲۸ میلیون واحد فروش نرم افزاری داشته است. کنسول Nintendo 3DS موفق شد به میزان قابل توجه ۳۶۷٫۸۴ میلیون واحد دست یابد اما این میزان در مقایسه با مقدار فروش ۹۴۸٫۶۲ میلیون واحدی کنسول Nintendo DS ناچیز به نظر می‌رسد. کنسول Wii که یکی از پرفروش‌ترین‌های شرکت Nintendo بوده است، ۹۱۹٫۹۴ میلیون واحد نرم افزار فروخته است.

بیشتر بخوانید :  تصاویر جدیدی از شخصیت‎های بازی Fire Emblem Three Houses منتشر شد

دلایل زیادی برای توجیه این اختلاف‌ها در میزان فروش کنسول‌های این شرکت وجود دارد. به عنوان مثال هنگامی که Nintendo Switch معرفی شد، بسیاری از کاربران با مشکل داغ شدن بیش از حد این دستگاه مواجه شده بودند. این مشکل باعث شده بود کنسول برخی از خریداران تاب بردارد. علاوه بر این، تأخیر در انتشار برخی عناوین و کمبود بازی‌های AAA باعث شد برخی از مصرف کنندگان حتی قبل از عرضه‌ی این پلتفرم علاقه‌ی خود را نسبت به آن از دست بدهند. انتشار برخی از بازی‌های معروف مانند Mario Odyssey, Breath of the Wild, و Splatoon 2 باعث شد این کنسول جان دوباره‌ای بگیرد. یک بازی جدید از مجموعه‌ی  Super Smash Bros. به تازگی معرفی شده است که یک دسته‌ی مخصوص با شمایل GameCube هم دارد. احتمالاً در هنگام عرضه‌ی این بازی شاهد افزایش ناگهانی فروش این کنسول خواهیم بود.

درباره‌ی کنسول‌های دستی نیز ممکن است ۲ عامل مانع فروش سخت افزار Nintendo 3DS شده باشد. نه تنها ناشناخته بودن تکنولوژی ۳D ممکن است بر روی فروش این کنسول تأثیر گذاشته باشد، شاید مصرف کنندگان تصمیم گرفته‌اند از پردازنده‌ی پیشرفته‌تر (و در نتیجه قیمت بیشتر) این کنسول صرف نظر کنند و صفحه‌ی نمایش عادی و سنتی را به آن ترجیح دهند. موضوع دیگر خود کنسول Nintendo Switch است. طراحی این کنسول به گونه‌ای است که هم می‌تواند به صورت دستی مورد استفاده قرار گیرد و هم به صورت یک کنسول خانگی. ممکن است کنسول Nintendo 3DS قربانی رقابت با خود شرکت Nintendo شده باشد.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`