برخی می‌گویند استودیوی راکستار از کارمندانش بیگاری می‌کشد
برخی می‌گویند استودیوی راکستار از کارمندانش بیگاری می‌کشد

برخی می‌گویند استودیوی راکستار از کارمندانش بیگاری می‌کشد

برای بازی‌ای به بزرگی بازی Red Dead Redemption 2، طبیعی است که سازندگان آن یعنی راکستار استودیوز، مدت زمان طولانی و تلاش بسیاری را صرف ساختن این عنوان کرده باشند. یکی از مؤسسان شرکت راکستار، «دن هوزر»، مدت زمان این کار را به صورت تقریبی بیان کرده است. او در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که استودیوی راکستار در سال ۲۰۱۸ گاهی اوقات هفته‌ای ۱۰۰ ساعت بر روی بازی کار کرده است. در ادامه‌ی مطلب با سایت نوین اسپات همراه باشید.

برای کسانی که ماشین حساب در کنارشان نیست باید اعلام کنیم که این عدد یعنی تقریباً روزی ۱۴ ساعت بر روی این بازی کار شده است (با احتساب روزهای تعطیل پنج شنبه و جمعه) نتیجه‌ی این تلاش طاقت فرسا، گیمپلی ۶۰ ساعته‌ی بازی Red Dead Redemption 2 است. طبق گفته‌های هوزر، این بازی با حجم فایل غول آسا، شامل ۳۰۰۰۰۰ انیمیشن، ۵۰۰۰۰۰ دیالوگ و بسیاری از کدهای برنامه نویسی می‌باشد. این صحبت‌ها ما را به یاد توسعه‌ی عنوان قبلی مجموعه‌ی رد دد می‌اندازد.

در سال ۲۰۱۰ میلادی، یک کاربر ناشناس با نام کاربری Rockstar Spouse در وبلاگی پستی نوشت و ادعا کرد که کارکنان استودیوی راکستار روزانه ۱۲ ساعت و در هفته ۶ روز کار می‌کنند. در این پست وبلاگ نوشته شده بود که توسعه‌ی بازی Red Dead Redemption هزینه‌ی سنگینی بر سلامت روانی و اخلاقیات کارکنان داشته است. در ادامه این پست نیز آمده بود که همچنین مزایای کارمندان، در حین توسعه‌ی این بازی قطع شده است. استودیوی راکستار به این پست پاسخ داد و ادعاهای آن را تکذیب کرد. راکستار اعلام کرد که در این مورد “مردم نظرات عده‌ای از نویسندگان ناشناس در سایت‌ها را به عنوان حقیقت پذیرفته‌اند.”

بیشتر بخوانید :  تاریخ عرضه‌ی Google Stadia مشخص شد

این صبحت از یکی از سران استودیو راکستار نقل شده بود. تا کنون درباره‌ی شرایط کاری کارمندان هوزر، صحبتی شنیده نشده است اما هنوز هم مدت زمان ۱۰۰ ساعت در هفته ممکن است برای کسانی که اخبار بازی‌ها را دنبال می‌کنند و از بیگاری‌هایی که از توسعه دهندگان بازی در این صنعت کشیده می‌شود، آگاهی دارند، نگران کننده باشد.

استودیوی راکستار گیمز در بیانیه‌ای از دن هوزر به سایت Kotaku اعلام کرد:

به نظر می‌رسد موضوعات گیج کننده‌ای از مصاحبه من با هارولد گولدبرگ از سایت Vulture، به وجود آمده باشد. منظور من این بود که بگویم روایت داستان و دیالوگ‌ها در این بازی چگونه توسعه یافته است که بیشتر هم درباره‌ی همین موضوع صحبت کردیم. منظور من صحبت درباره‌ی روندهای مختلفی که در تیم توسعه‌ی بزرگ ما وجود دارد، نبود. ما حدود ۷ سال بر روی این بازی کار کرده‌ایم و تیم نویسندگی ارشد ما که از ۴ نفر به نام‌های Mike Unsworth, Rupert Humphries, Lazlow و خود بنده تشکیل می‌شود، مثل همیشه، سه هفته را به طور شدید کار کردیم و در این سه هفته کل کار را به پایان رساندیم. ۳ هفته نه چندین سال. همه‌ی ما حداقل ۱۲ سال است که در کنار یکدیگر کار کرده‌ایم و من احساس می‌کنم ما باید همه چیز را به پایان رسانیم. بعد از اینکه ما سال‌ها برای این پروژه برنامه ریزی کرده‌ایم و آن را آماده نموده‌ایم، مجبوریم همه چیز را دوباره بررسی کنیم و به پایان رسانیم.

نکته‌ی مهم‌تر اینجاست که ما قطعاً از دیگران انتظار نداریم که مانند ما کار کنند. در کل شرکت ما، افراد ارشدی وجود دارند که خالصانه مدت زمان زیادی را صرف کار و تلاش سخت می‌کنند چرا که آنان عاشق کارشان و این پروژه هستند و ما فکر می‌کنیم که این عشق، در بازی‌هایی که عرضه می‌کنیم نیز نمایان است. اما این تلاش طاقت فرسا انتخابی است و ما از هیچ کس درخواست نمی‌کنیم که بدین شکل کار کند و هیچ انتظاری نیز از آن‌ها نداریم. بسیاری از افراد ارشد دیگر نیز شیوه‌ی کاری متفاوتی دارند و به همان اندازه‌ی دیگران برای ما مفید هستند و من تنها یکی از این افراد هستم و افراد بسیار دیگری مانند من وجود دارند. هیچ کس، چه ارشد و چه غیر ارشد، مجبور نیست که سخت کار کند. من ایمان دارم که ما برای به وجود آوردن کسب و کاری که به مردمش اهمیت می‌دهد و برای ایجاد شرکتی که فضای کاری فوق‌العاده‌ای را به وجود آورده است، کارهای بسیاری کرده‌ایم.

بازی Red Dead Redemption 2 در تاریخ ۲۶ اکتبر ۲۰۱۸ (۴ آبان ۹۷) برای کنسول‌های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان منتشر خواهد شد.

بیشتر بخوانید :  تماشا کنید: تریلر جدید A Plague Tale: Innocence همراه با نظر منتقدان

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`