Redfall
Redfall

با Redfall بیشتر آشنا شویم | کشتار خون آشام‌ها در دوران مدرن

بازی های مرتبط

کنفرانس مایکروسافت در مراسم E3 2021 مملو از اتفاقات و معرفی عناوین منحصر به فرد و فوق العاده بود. در انتهای نمایش موفق شدیم تا با عنوان کاملا جدیدی آشنا شویم. این بازی Redfall نام داشت و توسط استیدیوی آرکین توسعه می‌یابد. این استدیو در گذشته به ساخت مجموعه بازی‌های دیس آنرد پرداخته بود و همین موضوع سبب شد تا شهرت بسیاری میان بازی کنندگان پیدا کند. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به ساخته‌‌ی جدید این استدیو یعنی Redfall اندازیم و اطلاعات منتشر شده از بازی را مرور کنیم. پس در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

جزئیات

Redfall

اتفاقات بازی Redfall در جزیره‌ای بسیار زیبا رخ می‌دهد. داستان از آن‌جایی آغاز می‌شود که اتفاقات ماوراءالطبیعی رخ می‌دهد و ناگهان خوش آشام‌ها به این جزیره حمله می‌کنند. ومپایرها شروع به مکیدن خون ساکنین این منطقه می‌کنند و همه چیز را به سمت نابودی می‌کشانند. در این میان، تعدادی از ساکنین موفق می‌شوند تا نجات پیدا کنند و تصمیم می‌گیرند که به مقابله با این خون آشام ها بپردازند. شما نقش یکی از این بازماندگان را بازی بخواهید کرد. مهم‌ترین وظیفه‌تان نیز مبارزه با خون آشام‌ها و نابود کردنشان می‌باشد. خوش بختانه این امر به همراه دیگر بازماندگان صورت خواهد گرفت. پس اسلحه‌هایتان را برای مقابله کردن با بزرگ‌ترین حمله‌ی خون آشام‌ها در تاریخ، آماده کنید

تک نفره یا چند نفره

Redfall

موضوع حائز اهمیت در خصوص Redfall ، دنیای باز و گستردگی آن می‌باشد. بازی به شما اجازه می‌دهد تا به صورت آزادانه در دنیای آن به گشت و گذار بپردازید . البته باید به این نکته اشاره کرد که ساخته‌های پیشین استدیوی آرکین، بدین شکل نبودند و اکثرا روند نیمه خطی داشتند. یکی دیگر از مهم‌ترین موضوعات در خصوص Redfall ، امکان تجربه‌ی بازی به صورت تک نفره و یا گروهی است. بازهم باید به این نکته اشاره کنیم که ساخته‌های پیشین آرکین اکثرا تک نفره بودند. شما می‌توانید کنترل یکی از چهار شخصیت اصلی رد فال را بر عهده بگیرید و به مبارزه با خون آشام‌ها بپردازید. همچنین لازم به ذکر است که بازی کنان می‌توانند تمام بازی را به صورت تک نفره به اتمام برسانند و لزومی برای تجربه‌ی چند نفره وجود ندارد. استدیوی آرکین تمام تلاش خود را انجام داده تا آزادی تام را به مخاطب خود برای تجربه‌ی Redfall ، بدهد.

 

بیشتر بخوانید :  یادداشتی بر داستان نخ‌نمای بازی Detroit: Become Human

همانطور که می‌دانید، استدیوی آرکین روش منحصر به فردی برای طراحی بازی و همچنین آبجکت ها و … دارد. سوال اینجاست که آیا این استایل در طراحی ردفال نیز دیده می‌شود ؟ بدون شک رد فال تفاوت‌های بسیار زیادی با Dishonored و Prey خواهد داشت. خب بهتر است بدانید که توسعه دهندگان در خصوص اعمال سبک و سیاق همیشگیشان در Redfall ، کاملا مطمئن هستند. پیت هاینز در طی مصاحبه‌ی اخیر خود اظهار داشت که موفق به تجربه‌ی چندین ساعت از رد فال شده است و می‌تواند تلاش توسعه دهندگان برای ساخت بازی را تحسین نماید.

همچنین کارگردان اجرایی بازی در وب سایت رسمی آن اظهار داشت که با وجود وجه مشترک میان تمام بازی‌های استیدیوی آرکین، هرکدام از عناوین، با تفاوت‌های مخصوص به خودشان توسعه می‌یابند. برای مثال Dishonored مخفی کاری منحصر به فردی را به مخاطب ارایه می‌داد و یا prey گیم پلی فیزیک محور مخصوصی داشت. Redfall نیز با حفظ استایل همیشگی آرکین ، تفاوت‌های مخصوص به خود را خواهد داشت .

خون آشام ها

دشمنان اصلی شما در Redfall ، خون آشام‌ها خواهند بود. موضوع حائز اهمیت دیگر اینجاست که نابود کردن خون اشام در رد فال، کار بسیار سختی است. استیدیوی آرکین به مخاطبان خود وعده داده که ومپایرهای رد فال، بسیار متفاوت‌تر از خون آشامان دیگر بازی‌ها خواهند بود. به نظر می‌رسد که خون آشام‌های رد فال، ومپایرهایی ساده و معمولی نیستند. آن‌ها پس از یک آزمایش اشتباه، به وجود آمده‌اند و قدرت‌های متفاوتی نسبت به خون آشامان اساطیری دارند. همچنین طی یکی از مصاحبه‌ها، مشخص شد که خون آشام‌های بازی، در گذشته افراد حریص و پول پرستی بودند که در این جزیره زندگی می‌کردند. آنها تمایل به زندگی جاودانه داشتند و همین تمایل سبب شد که خود را به عنوان موش آزمایشگاهی ، ارایه کنند. آزمایشی که نتیجه‌ی مطلوبی نداشت و سبب شد که خون اشام‌هایی قدرتمند به وجود آیند .

کارگردان اجرایی بازی در خصوص حضور خون آشام‌ها اظهار داشت که :

پتانسیل ومپایرها برای قرار گرفتن به عنوان شخصیت‌های منفی یک بازی، بسیار بالاست. در Redfall ، پیدایش ومپایرها به گونه‌ی متفاوت‌تری بوده و می‌توان گفت که منشا علمی داشته است. مشکلات بیولوژیکی مختلف سبب شده که این گونه به وجود آید . آن‌ها یک ارتش بسیار بزرگ و شکست ناپذیر و قدرتمند تشکیل داده‌اند. با گذشت هر روز، آن‌ها قدرتمند و قدرتمندتر می‌شوند. بنابراین وظیفه‌ی بازی کنندگان برای شکست دادن آن‌ها، سخت است. این ارتش بزرگ از خون آشام‌ها، به گروه‌های مختلفی تقسیم شده اند. هرکدام از این گروه‌ها دارای رهبر مخصوصی هستند و شما ملزم به نابود کردن تمامشان می‌باشید‌.

انسان‌ها، دشمنان درجه‌ی دو

Redfall

تا به اینجای کار متوجه شدیم که خوناشام‌ها، اصلی‌ترین دشمنان بازی کننده در Redfall هستند. به هر حال تمام ما می‌دانیم که خون آشام‌ها تنها توانایی بیرون آمدن در طول شب را دارند. در طول روز، دشمن اصلی شما فرقه‌های مخفیانه‌ای است که در اقسا نقاط این جزیره، حضور دارند. با نابود کردن این فرقه ها، می‌توانید جزیره را به محل امن‌تری برای بازماندگان تبدیل کنید. این فرقه‌ها، نقطه‌های مشخصی از نقشه را در اختیار خود دارند و وظیفه‌ی شما و هم تیمی‌هایتان، حمله به این نقاط و تصرف آنها می‌باشد. بدین ترتیب در طول روز به مبارزه با این گروه‌های جنایتکار خواهید پرداخت و هنگامی که خورشید غروب می‌کند و شب آغاز می‌شود، نوبت به مبارزه با خون آشام‌ها می رسد. بنابراین متوجه می‌شویم که Redfall از سیستم شب و روز پشتیبانی خواهد کرد.

همانطور که در پاراگراف‌های بالا اشاره کردیم، طی بازی می توانید کنترل یکی از چهار شخصیت اصلی را در دستان خود بگیرید. هر کدام از این شخصیت‌ها، نقش بسیار مهمی را در داستان بازی ایفا خواهند کرد. با توجه به مشاهدات، می‌توان اظهار داشت که توسعه دهندگان، تمرکز ویژه‌ای برای ساخت شخصیت های منحصر به فرد و ایجاد روابط مخصوص بیان آنها، داشته اند.

همانطور که حدس زده‌اید، هر کدام از این شخصیت‌ها دارای قابلیت‌های منحصر به فردی می‌باشند و می‌توانند به گونه‌ای ویژه به دشمنان آسیب برسانند:

 

بیشتر بخوانید :  Redfall

Devinder : وی محقق معروفی است که اکثر شهرت خود را با به اشتراک گذاری پروژه هایش در فضای مجازی به دست آورده. او موفق شده تا به امروز، اختراعات جالبی را انجام دهد.

Remi de la Rosa : رمی مهارت بسیار زیادی در مبارزات تن به تن دارد و در گذشته تجارب جنگی زیادی کسب کرده. یکی از مهمترین موضوعات در خصوص این شخصیت، حضور یک روبات به عنوان همراه همیشگیش می‌باشد.

Jacob : جیکوب در گذشته در ارتش و فعالیت می‌کرده و توانایی بسیار زیادی در استفاده از اسلحه‌های گرم دارد. وی زندگی بسیار سخت و چالش برانگیزی را پشت سر گذاشته و فردی کم حرف و ماهر در مبارزه، می‌باشد.

Layla Ellison : الیسون به منزله‌ی جوانترین عضو این گروه چهار نفره به شمار می‌آید و تجربه‌ی کمی در مبارزات دارد. اما مهم‌ترین توانایی او، قدرت‌های تلکینتیک می‌باشد.

اما مهمترین موضوع درخصوص شخصیت‌ها در Redfall ، نحوه‌ی برقراری ارتباط و همکاری با یکدیگر می‌باشد. البته هنوز اطلاعات دقیقی در خصوص این همکاری منتشر نشده اما توسعه‌دهندگان اظهار داشته اند که شخصیت‌ها در طول بازی، با کمک یکدیگر، توانایی ساختن چند ضربه‌های خلاقانه و بسیاری را خواهند داشت. مثل تمام بازی‌های co op دیگر، کار تیمی از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار می باشد. این همکاری، یکی از دلایلی است که مخاطب را به تجربه گروهی نسبت به تجربه تک نفره، ترغیب می کند.

در ادامه توسعه دهندگان اظهار داشتند که دنیای وسیع Redfall به تک تک کارها و فعالیت‌های شخصیت های بازی، عکس العمل نشان خواهد داد. بازی کنندگان می توانند تجهیزات خودشان را از روش‌های مختلفی به دست آورند و همچنین آنها را شخصی سازی کنند. هر کدام از این کاراکترها دارای نقاط قوت و ضعف مخصوصی می باشند.

Redfall

 

بیشتر بخوانید :  اطلاعات بیشتری از Star Wars Jedi: Fallen Order منتشر شد

مثل همیشه می توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید. Redfall در تاریخ نامشخصی از تابستان سال ۲۰۲۲ برای کامپیوترهای شخصی و ایکس باکس سری اس و ایکس باکس سری ایکس عرضه خواهد شد. نکته‌ی خوشحال‌کننده اینجاست که بازی از روز ابتدایی، به صورت رایگان در دسترس کاربران ایکس باکس گیم پس قرار خواهد گرفت. تمام اخبار مربوطه توسط وب سایت نوین اسپات پوشش داده می‌شود.

شما عزیزان میتوانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Redfall از آخرین اخبار و تریلر ها و نقد و بررسی ها و مقالات و …. مربوط به آن آگاه شوید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

`