۱۰ باس پایانی برتر در بازی‎های ویدئویی

در کل بازی‎های ویدئویی، هیچ چیز ترسناک‎تر از روبرو شدن با قوی‎ترین ویلن بازی، یعنی باس آخر نیست. از یک رئیس مافیا گرفته تا وحشت‎هایی توصیف ناشدنی، تمام این‎ها مبارزه سهمگین و فراموش نشدنی را پیشکش کسانی می‎کنند که به هر نحوی، آنان را به چالش کشیده‎اند. در این مقاله، ما به بررسی 10 باس پایانی برتر در تاریخ بازی‎های ویدئویی می‎اندازیم تا هم مرور خاطراتی باشد و هم ترس‎های گذشته‎مان را مرور کنیم. در ادامه همراه نوین اسپات باشید.

باس Mother Brain از Super Metroid

Mother Brain

بهترین مبارزه‎ با باس‎های پایانی، باید به شکلی باشد که داستان را به طور کامل جمع و جور کند و آن نتیجه نهایی را که لازم است به بازی‎باز ارائه کند. از طرفی دیگر، این مبارزات علاوه بر تکمیل کردن داستان، وظیفه دارند در حد مناسبی چالش برانگیز باشند که زحمت‎های بازی‎باز برای کسب مهارت‎ها در ماجراجویی‎اش در طول بازی، به نظر ارزشمند و لازم بیاید. اولین بازی در این لیست نیز دقیقاً همین کار را انجام می‎دهد. نبرد نهایی ذر بازی Super Metroid که با Mother Brain صورت می‎گیرد، یک مبارزه حماسی است که نه تنها مهارت های شما را به آزمایش می‎گذارد بلکه زمینه ساز داستانی برای عناوین دیگری از سری Metroid است و همین واقعاً خارق العاده و قابل احترام است.

باس Dr. Robotnik از بازی Sonic The Hedgehog 2

Dr. Robotnik

بازی Sonic the Hedgehog 2 از بسیاری جهات، یک ادامه کم نظیر است که ویژگی‎های نسخه قبلی‎اش را بهبود بخشیده و از هر جهت، تلاش کرده است تا تجربه بهتر و متفاوت‎تری ارائه دهد. و در پایان آن، کسی جز Dr. Robotnik انتظارتان را نمی‎کشد که با جرات می‎توان گفت بسیار بهتر از باس پایانی نسخه اول بازی از آب در آمده است. در طی مبارزه با این باس، تنش شدیدی حس می‎کنید و جثه بزرگ آن نیز کمکی به حال‎تان نمی‎کند. قطعاً برای از بین بردن وی هم به دقت و هم به شانس نیاز است. این باس را می‎توان به طور قطع بهترین باس در کل این سری نامید.

بیشتر بخوانید :  اشتباهاتی که نباید در Assassin's Creed Valhalla تکرار شوند

باس Kefka از بازی Final Fantasy VI

Kefka

به نظر می‎رسد دوران عناوین 16 بیتی، یکی از بهترین دوران‎ها برای خلق مبارزات نهایی نفس گیر و حماسی بوده و با وجود عناوینی که می‎بینیم، رد کردن چنین ادعایی کمی سخت خواهد بود. قبول داریم که سری مشهور Final Fantasy نبردهای نهایی به یاد ماندنی زیادی را برای انتخاب دارد، اما ما تصمیم گرفتیم که در این لیست به Kefka از Final Fantasy VI اشاره کنیم. دلقکی که به نابود کننده جهان تبدیل شده، قطعاً عذابی سخت برای شما در طول ماجراجویی‎تان در این بازی بوده و روبرو شدن نهایی با وی، هم سخت و هم بسیار راضی کننده از آب در آمده است. به راستی این مبارزه را می‎توان نبردی به یاد ماندنی برای کل دوران‎ها نامید.

باس Mike Tyson از بازی Mike Tyson’s Punch-out

Mike Tyson

بیایید کمی از دوران 16 بیتی‎ها فاصله بگیریم و به سمت دوران بعد از آن قدم بگذاریم. مایک تایسون، قبل از اینکه اسرار را با تیم قابل اعتماد خود حل کند، در دهه 80 تقریباً در تمام بازی‎های شرکت نینتندو به عنوان شخصیت منفی ظاهر شد. مایک تایسون که به عنوان باس پایانی این عنوان نیز حضور داشت. مبارزه با وی به قدری سخت و بی رحمانه بود که مهارت کامل در زمان بندی حرکات و نیز واکنش‎های بسیار سریع را می‎طلبید و شکست دادن او، بیشتر یک افسانه به نظر می‎رسید که گه گاهی در مدرسه به گوش‎تان می‎خورد و کم کسی واقعاً توانسته بود به این هدف دست یابد!

باس Jubileus از Bayonetta

Jubileus

بایونتا عنوانی برای افراد با روحیه حساس نیست. این واقعیت هنگامی کاملاً قابل درک خواهد شد که شما در لحظات پایانی بازی قرار بگیرید و از هر طرف با دشمنانی بی‎رحم و سرسخت روبرو شوید. این مرحله در نهایت با مبارزه‎ای حماسی، بی‎رحمانه و چند قسمتی علیه خدا (!) به پایان خود نزدیک می‎شود. Jubileus که باس پایانی است، در طراحی خود، نشان دهنده هنر و توان استدیو Platinum Games در طراحی باس‎های پایانی است زیرا اکثر باس‎های پایانی این استدیو، جثه‎ای بزرگ و عظیم داشته و توانایی نابود کردن جهان را دارند!

بیشتر بخوانید :  آموزش انواع تجهیزات در Call of Duty:Warzone

باس Lavos از بازی Chrono Trigger

Lavos

باز هم به دوران عناوین 16 بیتی بازگشتیم! باس Lavos از عنوان Chrono Trigger در طول ماجراجویی‎تان در بازی، یک خطر عظیم محسوب می‎شود و رسیدن به نقطه‎ای که بتوانید او را به چالش بکشید، بسیار سخت و طاقت فرساست اما هنگامی که با وی رو در رو شوید، خود را در مقابل یک طراحی باس بی نظیر در کل عناوین نقش آفرینی می‎یابید. شکل‎های مختلفی که این باس دارد به علاوه حملات سهمگین که می‎تواند در یک ضربه شما را از بین ببرد و همچنین کلک‎ها و حرکات مخفیی که در آستینش دارد، باعث می‎شود هر دفعه رو به رو شدن با او، خاص‎تر و سخت‎تر از دفعه قبل باشد. همین خود یکی از بزرگ‎ترین دلایلی است که Chrono Trigger یک عنوان افسانه‎ای محسوب می‎شود.

باس Soul of Cinder از بازی Dark Souls III

Soul of Cinder

سری Dark Souls به خاطر باس‎های مخوف و بسیار بی‎رحمش شناخته می‎شود پس هنگامی که سخن از آخرین باس Dark Souls III به میان می‎آید، استدیو From Software تمام تلاشش را کرده تا از هر نظر، یک سر و گردن از سایر باس‎ها بالاتر باشد. شاید این باس از نظر قد و قامت زیاد مخوف و با ابهت نباشد، اما بسیار سرسخت و قدرتمند است و از بسیاری از باس‎ها در سری Souls پیشی می‎گیرد. مبارزه با او چالشی جدی برای بازیکنان ماهر است.

باس Liquid Snake از بازی Metal Gear Solid

Liquid Snake

همانند عناوینی چون Final Fantasy VI و Super Metroid، مبارزه پایانی میان سالید اسنیک (Solid Snake) و لیکوئید اسنیک (Liquid Snake) در بازی Metal Gear Solid نه تنها چالشی راضی کننده که ارزش زحمت‎شان را داشته باشد، بلکه پایانی سینمایی، پرتنش و راضی کننده را ارائه می‎دهد. دقیقاً زمانی که فکر می‎کنید همه چیز بر طبق مرادتان پیش رفته و موفق شده‎اید، این بازی چیز دیگری را نیز از سری Metroid قرض می‎گیرد و شما وارد مراحل تعقیب و گریزی می‎شوید که هنوز هم به عنوان یکی از بهترین‎ها از آن نام برده می‎شود.

بیشتر بخوانید :  هنرنمایی یک کاربر در تلفیق Dark Souls و Hollow Knight

باس The Master از بازی Fallout

The Master

هنگامی که عنوان Fallout عرضه شد، به معنای واقعی کلمه بی نظیر بود و هیچ رقیبی نداشت؛ باس The Master هم به خوبی این امر را اثبات می‎کند. این باس که ترکیبی ترسناک و عجیب از گوشت و فلز است، سرنوشت انسانیت را در دستانش دارد! جالب اینجاست که علاوه بر از بین بردن این باس با اسلحه‎های مورد علاقه‎تان، می‎توانید از طریق انتخاب دیالوگ کاری کنید سر عقل بیاید و اصلاً نیازی به مبارزه نباشد! این امر در زمان عرضه Fallout واقعاً استثنایی بود و همانطور که امروزه می‎بینید، الهام بخش عناوین بی‎شماری شده است.

باس Ganondorf از بازی The Legend of Zelda: Ocarina of Time

Ganondorf

در نهایت به مبارزه سهمگین و نفس گیر میان لینک (Link) و گانوندورف (Ganondorf) از بازی The Legend of Zelda: Ocarina of Time می‎رسیم که گل سر سبد بسیاری از بحث‎ها بود. بعد از تلاشی سخت برای صعود به قلعه گانوندورف، با نسخه‎ای متفاوت از باسی به نام Phantom Ganon روبرو می‎شوید اما این دفعه بر خلاف دفعه قبل، مبارزه چالش برانگیزتر و نفس‎گیرتر خواهد بود. همین مبارزه نیز به خودی خود بسیار متفاوت و سهمگین ظاهر شد اما مبارزه‎ای که بعد از آن رخ داد، کاملاً افسانه‎ای بود. بعد از تلاش برای فرار از قلعه مذکور، سر انجام با شکل نهایی گانوندورف روبرو می‎شوید. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‎شوند عنوان The Legend of Zelda: Ocarina of Time را یکی از برترین بازی‎های تاریخ بدانیم و این مبارزه نیز به طور قطع یکی از این دلایل است.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`