god of war ragnarok
بازی های ۲۰۲۱

معرفی مورد انتظارترین بازی های ۲۰۲۱ به همراه تریلر و اطلاعات تکمیلی

سال ۲۰۲۰ با تمام خوبی‌هایش به اتمام رسید. در طی سال ۲۰۲۰ ، بازی‌های فوق العاده‌ای منتشر شدند (معرفی برترین بازی‌های منتشر شده در سال ۲۰۲۰). خوشبختانه سال ۲۰۲۱ نیز مملو از بازی‌‌های ویدیویی خوش ساخت و فوق العاده خواهد بود. در این مقاله تصمیم گرفتیم تا به معرفی مورد انتظار‌ترین بازی های ۲۰۲۱ بپردازیم. پس اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارید، در ادامه همراه وب سایت نوین اسپات باشید.

Hitman 3

hitman 3

تاریخ انتشار: اول بهمن ماه سال ۱۳۹۹

مامور ۴۷ به همراه جلوه های بصری خیره کننده و جذاب، در نسل نهم صنعت بازی های ویدیویی حضور می یابد. پس از این که داستان های این قاتل دوست داشتنی در نسل هشتم ریبوت شد، شاهد بهتر شدن اوضاع و افزایش کیفیت عناوین بودیم. در حقیقت نسخه های اخیر این فرنچایز، حس اصلی و همیشگی هیتمن را برای طرفداران قدیمی زنده کردند. Hitman 3 قصد دارد که بهتر از هر زمان دیگری عمل کند و در این راه سخت افزار قدرتمند کنسول های نسل نهم کمک خواهد گرفت.

 

هیتمن ۳ نتیجه گیری دراماتیکی از نسخه‌های پیشین می باشد. در این نسخه دوباره به کشورهای مختلف سفر می‌کنیم و اقدام های متعددی برای قتل شخص یا اشخاصی به کار خواهید گرفت. در این نسخه با مهمترین و حیاتی ترین ماموریت های ممکن رو به رو خواهید شد. لوکاس گری، دوست قدیمی و گم شده مامور ۴۷، بازگشته. هدف بسیار بزرگی در برابر شما وجود دارد. اما قبل از اینکه بزرگترین هدف را نابود کنید، نیاز دارید تا اهداف کوچک تر و زیر دست ها را از بین ببرید.
به صورت کلی شش ماموریت منحصر به فرد و پر محتوا در بازی وجود دارد. در هر ماموریت روش‌های مختلفی برای نابود کردن اهداف خود پیدا خواهید کرد. Hitman 3 خلاقانه ترین روش ها را در پیش روی شما قرار خواهد داد. همچنین آزادی عملی مثال زدنی در بازی خواهید داشت. دنیای این اثر بسیار زنده و پویا طراحی شده و تمام رفتارهای شما را بازتاب می دهد. تمام این مسائل با کمک موتور گرافیکی جدید کمپانی محقق شده. خودتان را برای ماموریت‌های منحصر به فرد و تازه آماده کنید.

محتوایی تاریک‌تر برای مامور ۴۷

توسعه دهندگان در خصوص این موضوع اظهار داشته اند که:

ما می خواستیم که حق مطلب را در خصوص هیتمن در این بازی ادا کنیم. فکر می‌کنم که هیتمن ۳ یک نتیجه‌گیری دراماتیک و پایان یک سفر است. هیجان انگیز ترین موضوع در خصوص هیتمن ۳ اینجاست که فرمول های کاملاً جدیدی را برای بازی آماده کرده ایم و آن را در پیکره گیم پلی قرار داده ایم.مشخصا هیتمن ۳ بسیار تاریک تر از نسخه پیشین خود خواهد بود و مواردی در آن وجود دارد که مخاطبان را ترقیب به ادامه دادن داستان می‌کند.تمام امید ما این است که طرفداران، به اندازه‌ی ما، از Hitman 3 لذت ببرند و آن‌ را دوست داشته باشند. مدت‌هاست که توسعه دهندگان بر روی فرنچایز هیتمن کار می‌کنند. قسمت سوم نه تنها بهتر از نسخه اول و دوم خواهد بود، بلکه می‌توان آن را بهترین بازی منتشر شده از فرانچایز هیتمن خطاب کرد.

مثل همیشه در این نسخه‌ی هیتمن نیز باید به نقاط مختلف دنیا سفر کنید و اهداف خود را با روش‌های مختلفی که بازی در اختیارتان قرار می‌دهد، نابود سازید. منتها این بار همه چیز بزرگ‌تر شده. از محیط‌ها بگیرید تا روش‌های مختلفی که توسط بازی برای قتل و نابود کردن دشمنان به شما ارائه می‌شود.

ماموریت‌های Hitman 3 بسیار پیچیده هستند و در طی آن‌ها، توانایی برقراری ارتباط با بسیاری از شخصیت‌ها برای رسیدن به هدف خود را دارید. در برخی ماموریت‌ها، شما به چندین هدف مشکوک هستید. با تحقیقات مختلف می‌توانید اهداف خود را بهتر تشخیص دهید و بدون گذاشتن رد پا ،‌ صرفا به کشتار هدف اصلی بپردازید.

لازم به ذکر است که Hitman 3 در 20 ژانویه‌ی سال ۲۰۲۱ (مصادف با اول بهمن ماه) برای کاربران پلی استیشن ۵ و پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و xbox series x و کامپیوتر های شخصی منتشر می‌شود.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل مخصوص بازی Hitman 3 از آخرین اخبار، تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به این عنوان آگاه شوید

The Medium

The Medium

تاریخ انتشار: نهم بهمن ماه سال ۱۳۹۹

سال‌هاست که صنعت بازی‌های کامپیوتری در ارائه‌ی ترس به مخاطبان، به بهترین شکل ممکن عمل کرده. روش‌های مختلفی برای ترساندن یک کاربر در صنعت بازی‌های کامپیوتری وجود دارد. مدیوم شباهت‌های فراوانی به مجموعه بازی‌های سایلنت هیل دارد. لازم به ذکر است که کامپرسور مدیوم، آقای Akira Yamaoka می‌باشد. اکثر طرفداران سایلنت هیل این نام را آشنا خواهند یافت. آکیرا با موسیقی‌های بی نظیر خود، جلوه‌ی منحصر به فردی را تقدیم فرنچایز سایلنت هیل کرد و خوشحالیم که وی را در پروژه‌ی جدید استدیوی بلوبر مشاهده می‌کنیم.

 

شما خود را در کالبد زنی به نام مارین یافت خواهید کرد. کسی که زندگی را در دو جریان مختلف مشاهده می‌نماید. دنیای واقعی و دنیا ارواح، تفاوت‌های متعددی با یکدیگر دارند. نمی‌توانید به هر چه که می‌بینید، اعتماد کنید. ممکن است موضوعی که به نظر واقعی برسد، تنها یک خیال باشد و متعلق به دنیای حقیقی نباشد.

مدیر اجرایی استدیوی بلوبر در بیانیه‌ای اظهار داشت که:

هرکدام از ساخته‌های ما دارای پس زمینه‌ی مخصوص و منحصر به فردی بودند. The Medium نیز از این قاعده مستثنی نیست. هنگامی که زاویه‌ی دید خود را تغییر دهید، می‌توانید موارد مختلف را با جلوه‌ای تازه مشاهده نمایید. بسیاری از عناصر عادی، از پیچیدگی فراوانی برخوردار هستند. مدیوم جاه طلبانه‌ترین ساخته‌ی استدیو تا به امروز می‌باشد.

یکی دیگر از توسعه دهندگان بیان داشته که:

همه چیز در دنیای مدیوم طراحی منحصر به فردی دارد. با تجربه The Medium وارد یک دنیای کاملاً جدید می شوید. هر چه در این دنیا بیشتر پیشروی کنید، با پیش زمینه های داستانی بیشتری آشنا می شوید. امیدواریم که این موضوع سبب شود تا دیدگاه شما در خصوص شخصیت‌ها و همچنین اتفاقات رخ داده درطی داستان، عوض گردد.

یکی از مهمترین موضوعاتی که باید برای آن تصمیم گیری می‌کردیم، زاویه‌ی دوربین The Medium بود. در نهایت تصمیم گرفتیم دوربین ثابت و سینماتیک را برای این اثر در نظر بگیریم. احساس می‌کنیم که این زاویه دوربین سبب می شود که تجربه‌ی منحصر به فردی به بازی کنندگان ارائه گردد. راستش با انتخاب این زاویه‌ی دوربین، حالت سینماتیک تری به بازی تزریق شد و توانستیم سکانسهای منحصر به فردی را توسعه دهیم. این زاویه‌ی دوربین مخاطبان را یاد نسخه های کلاسیک و قدیمی فرنچایز رزیدنت اویل و همچنین سایلنت هیل خواهد انداخت. لازم به ذکر است که این دو فرنچایز بزرگ، به عنوان مهمترین منابع الهام برای ساخت بازی مدیوم به شمار می روند.

به نظر ما، سایلنت هیل ۲ یکی از برترین بازی های ساخته شده در ژانر ترسناک می باشد. این عنوان به طرز عجیبی فوق العاده طراحی شده و با تک تک المان های خود، عنصر ترس را به مخاطبان تزریق میکرد.

The Medium در تاریخ 28 ژانویه‌ی سال ۲۰۲1 مصادف با 9 بهمن ماه سال جاری برای ایکس باکس سری ایکس و همچنین ایکس باکس سری اس و کامپیوترهای شخصی منتشر خواهد شد.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی The Medium از آخرین اخبار، تریلر‌ها، نقد و بررسی‌‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

Outriders

Outriders

تاریخ انتشار: 14 بهمن ماه سال ۱۳۹۹

لازم به ذکر است که Outriders توسط استدیوی People Can Fly توسعه می‌یابد و به کمک کمپانی اسکوئر انیکس انتشار خواهد یافت. پس از توسعه‌ی بولت استورم و عرضه‌ی موفق آن، People Can Fly تمرکز خود را بر روی اوت رایدرز جمع آوری کرد. لازم به ذکر است که بیش از چهار سال بر روی بازی کار شده است. Outriders در ژانر اکشن سوم شخص تیر اندازی به همراه عناصر نقش آفرینی توسعه می‌یابد. نکته‌ی حائز اهمیت اینجاست که توسعه دهندگان (به صورت ویژه‌ای) تاکید داشتند که خبری از استراتژی‌های درآمد زایی کاذب همانند لوت باکس‌ها و شیوه‌های مختلف Pay 2 win نخواهد بود. محیط‌های بازی بسیار متفاوت هستند و طراحی چشمگیری دارند. دنیا توسط نیروی فرا طبیعی‌ای به نام Anomaly گرفته شده است.

 

چهار کلاس مختلف برای بازی کردن وجود دارد. اولین آن‌ها پایرومنسر است. اگر اهل بازی‌های نقش آفرینی باشید، با این کلاس آشنایی دارید. پایرومنسرها می‌توانند از نیروی آتش برای آسیب رساندن به دشمنان خود استفاده نمایند. این کلاس استاد آسیب رساندن به دشمنان در فاصله‌ی متوسط می‌باشد. توسط پایرومنسر می‌توانید افکت‌های مختلفی بر روی دشمنان اندازید و آن‌ها را تبدیل به بمب متحرک در میدان کنید. هر کلاس قابلیت‌های مختلفی دارد اما مهم‌ترین نکته، قابلیت‌های متفاوت کلاس‌ها برای بازیابی خط سلامتی‌شان می‌باشد. کلاس دوم The Devastator می‌باشد. این کلاس علاقه‌ی بسیار زیادی به خرد و خاکشیر کردن موانع و دشمنان خود دارد. Devastator شباهت بسیار زیادی به کلاس تانک دارد. توسط این کلاس به راحتی می‌توانید به موج دشمنان حمله کنید. تکه‌های مختلف زمین را خارج سازید و آن‌ها را به سمت دشمنان روانه کنید و یا از این تکه‌ها به عنوان سنگری برای دفع تیرهایی که به سمت شما هجوم می‌آورند،‌ استفاده نمایید. کلاس سوم Trickster می‌باشد. Trickster درست همانند کلاس قاتل و یا همان Assassin در بازی‌های نقش آفرینی می‌باشد. از سرعت بسیار بالایی برخوردار است و می‌‌تواند در بازه‌ی زمانی مشخص، آسیبی جدی به دشمن رو به روی خود وارد کند. از قابلیت‌های این کلاس می‌توان به آهسته کردن زمان و تلپورت سریع (میان نقاط استراتژیک میدان مبارزه) اشاره نمود.  و در نهایت کلاس جهارم، کلاس Technomancer می‌باشد. کلاس تکنو منسر به عنوان یک کلاس همه فن حریف به شمار می رود و می‌تواند در لحظه آسیب بسیاری به تعداد زیادی از دشمنان وارد کنند.

در اکثر بازی‌های شوتر با عناصر نقش آفرینی، بازی کننده تنها یک یا دو بار (در یک بازه زمانی محدود) می‌تواند از قابلیت نهایی کلاس خود استفاده کند. در Outriders بدین گونه نیست. کول داون قابلیت‌ها، کمتر از دیگر عناوین حاضر در این ژانر می‌باشد و به مراتب می‌توانید از قابلیت ویژه‌ی خود استفاده‌ی بیشتری داشته باشید. البته این موضوع به بالانس بازی آسیب نرسانده، بلکه آن را جذاب‌تر کرده است.یکی دیگر از عناصر مهم در Outriders شخصی سازی است. صد‌ها قابلیت و اسلحه‌ی مختلف در رو به روی شما قرار دارد. این شما و قوه‌ی تصمیم گیری‌تان است که به بازی شکل می‌دهد. هزاران آرمور و اسلحه و قابلیت در دنیایی وسیع و میدان‌های نبردی پویا به همراه جلوه‌های بصری خارق العاده.

توسعه دهندگان Outriders در حال حاضر نقشه‌‌ای برای عرضه‌ی حالت PVP ندارن. کارگردان اجرایی Outriders در یکی از مصاحبه‌ها اعلام نمود که:

در حال حاضر هیچ نقشه ای برای توسعه حالت بازی کننده در مقابل بازی کننده نداریم. در ابتدای روند ساخت، این ایده را بررسی کردیم و از همان ابتدا نیز تصمیم گرفتیم که تمرکزمان را بر روی کمپین و المانهای PVE قرار دهیم تا بتوانیم محتوای غنی و بسیار زیادی را به مخاطبان و بازی کنندگان ارائه دهیم. این موضوع سبب شد که این کلاس‌ها و شخصیت‌ها و در نهایت جزئیات مربوط به هر کدام را به صورت دیوانه واری طراحی کنیم و سیستمِ پیشرفتِ بسیار منحصر به فرد و بزرگی را برای بازی کنندگان فراهم آوریم تا آنها بتوانند تمام خلاقیت خود را برای پیشرفت کرکترشان به کار گیرند. در حال حاضر تمرکز ما بر روی کمپین بازی و کیفیت ماموریت های فرعی و جانبی می باشد.

در انتها باید به این نکته اشاره کرد که بازی به کمک موتور آنریل انجین ۴ توسعه می یابد. Outriders در دوم فوریه‌ی سال ۲۰۲۱ برای کامپیوترهای شخصی و ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و گوگل استیدیا منتشر خواهد شد.

اگر از طرفداران Outriders هستید، با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی از آخرین اخبار، تریلرها، نقد و بررسی‌ها،‌مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

Persona 5 Strikers

تاریخ انتشار: پنجم بهمن ماه سال ۱۳۹۹

طرفداران مجموعه بازی‌های پرسونا می‌توانند خوشحال باشند زیرا که تا کمتر از یک ماه دیگر، Persona 5 Strikers در غرب منتشر خواهد شد. منتها در این نسخه، مبارزات بازی به صورت هک اند اسلش طراحی شده اند و روندی Real Time خواهند داشت. این عنوان، ادامه دهنده‌ی داستان‌‌ها و ماجراهای اتفاقات رخداده در پرسونا ۵ می‌باشد و بر روی کامپیوترهای شخصی و پلی استیشن و نینتندو سوییچ منتشر خواهد شد.

 

Monster Hunter Rise

تاریخ انتشار: سوم فروردین سال ۱۴۰۰

معرفی Monster Hunter Rise به ماه‌های گذشته باز می‌گردد. کپکام تصمیم گرفته تا نسخه‌ی جدیدی از مانستر هانتر را برای پلتفرم دوست داشتنی و محبوب نینتندو سوییچ منتشر کند. این نسخه دارای مکانیک های کاملاً جدید و هیولاهای تازه و لوکیشن‌های منحصر به فردی خواهد. لازم به ذکر است که دموی قابل بازی مانستر هانتر رایز در ماه آینده برای نینتندو سوییچ منتشر خواهد شد و به شما اجازه می دهد تا قسمتی از دنیای بزرگ بازی را تجربه کنید.

داستان Monster Hunter Rise در سرزمینی به نام کامورا رخ می دهد. این سرزمین با تکیه بر تفکراتِ مکتبِ نینجاها طراحی شده. لازم به ذکر است که لوکیشنی بسیار گسترده و سرسبز و زیبایی برای این اثر در نظر گرفته شده. مثل همیشه باید خودتان را برای مبارزه با هیولاهای بزرگ و ترسناک آماده کنید. این هیولاها به سرزمین کامورا حمله کرده‌اند و برای ساکنین این سرزمین آرام، مشکلات بسیار زیادی به وجود آورده‌اند.

شما می توانید به صورت تک‌نفره و یا به همراه دوستان خود به تجربه‌ی بازی بپردازید. درست همانند نسخه‌های پیشین، Monster Hunter Rise حاوی اسلحه‌ها و زره‌های متعدد و متنوعی خواهد بود. سیستم‌های کاملاً جدیدی در پیکره‌ی گیم‌پلی قرار گرفته. لازم به ذکر است که تمرکز توسعه‌دهندگان بر روی طراحی هیولا های منحصر به فرد و سیستم مبارزه پیچیده و عمیق جمع‌آوری شده.

مثل همیشه می توانید نظرات خود را راجع به این مطلب در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. Monster Hunter Rise در تاریخ ۲۳ مارس سال ۲۰۲۱ مصادف با سوم فروردین ماه سال ۱۴۰۰ در دسترس کاربران نینتندو سوئیچ قرار می‌گیرد. طبق اطلاعات لو رفته، نسخه‌ی کامپیوتر های شخصی Monster Hunter Rise دارای بهینه‌سازی مخصوص خواهد بود و رده بندی های مختلفی را برای تنظیم نرخ فریم به مخاطبان ارائه می‌دهد. همچنین بازی از رزولوشن های 2k و 4k نیز پشتیبانی خواهد کرد. طبق اطلاعات منتشر شده، بازی ۹ ماه پس از انتشار بر روی نینتندو سوییچ بر روی کامپیوترهای شخصی منتشر خواهد شد. بنابراین اگر فرض را بر صحت مطالب منتشر شده بگیریم، کاربران کامپیوترهای شخصی باید انتظارِ انتشارِ این اثر را در سال ۲۰۲۲ داشته باشند.

بیشتر بخوانید :  نمرات و خلاصه نقد‌های Valorant

شما عزیزان می‌‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Monster Hunter Rise از آخرین اخبار، تریلرها، نقد و بررسی‌ها،‌مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

Deathloop

deathloop

تاریخ انتشار: 31 اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰

تمرکز اصلی گیم پلی بر روی مبارزه‌ی یک به یک و رو در رو است. می توانید به صورت تک نفره این اثر را تجربه کنید و با هوش مصنوعی مبارزه کنید و یا می توانید به بازیکنان دیگر اجازه دهید تا وارد بازی شما شوند و برایتان چالش ایجاد کنند. این موضوع شباهت بسیار زیادی به المان های چند نفره‌ی مجموعه‌ی دارک سولز دارد. کالت و جولیانا (شخصیت‌های بازی Deathloop) دو رقیب بزرگ می‌باشند. آنها منتظر فرصت هستند تا به یکدیگر آسیب برسانند. جولیانا از این بازی لذت می برد و نمی‌خواهد که این چرخه‌ی مبارزه به اتمام برسد. جولیانا شخصیتی پیچیده و عجیب و غریب دارد. لازم به ذکر است که هر کدام از شخصیت ها به یک سری تجهیزات مشخص و یکسانی دسترسی دارند. در همین حال، هر کدام از آنها قابلیت های ویژه و منحصر به فردی نیز خواهند داشت. برای مثال کالت می تواند دستگاه‌ها را هک کند و زمان را به کمی عقب‌تر بازگرداند. جولیانا می‌تواند ظاهر خود را شبیه به دیگر اشخاص داخل بازی کند. انگیزه این دو شخص نیز با یکدیگر تفاوت دارد. برای مثال کالت می‌خواهد که به اهداف خود برسد اما جولیانا اهمیتی به اهداف نداده و صرفاً می‌خواهد که از حال حاضر لذت ببرد و خوش گذرانی کند. در حقیقت جولیانا طوری رفتار می کند که کالت مجبور به ادامه این بازی شود. وی به برنده شدن اهمیت نمی‌دهد بلکه به ادامه بازی اهمیت می‌دهد. برای شناخت بهتر دث لوپ، بهترین کار توجه به ظهارات کارگردان بازی در خصوص بازی می‌باشد:

پس از اینکه Dishonored 2 و بسته‌ی گسترش دهنده‌ی این اثر یعنی Death of the Outsider را توسعه دادیم، قصد داشتیم که بر روی یک پروژه‌ی منحصر به فرد و کاملا جدیدی کار کنیم. ایده بسیار بزرگی در سر می پروراندیم. میخواستیم که بازی جدیدمان از هر لحاظ خاص و منحصر به فرد باشد. کالت و جولیانا (شخصیت‌های بازی) دو رقیب بزرگ می‌باشند. آنها منتظر فرصت هستند تا به یکدیگر آسیب برسانند.

جولیانا از این بازی لذت می برد و نمی‌خواهد که این چرخه‌ی مبارزه به اتمام برسد. جولیانا شخصیتی پیچیده و عجیب و غریب دارد. لازم به ذکر است که هر کدام از شخصیت ها به یک سری تجهیزات مشخص و یکسانی دسترسی دارند. در همین حال، هر کدام از آنها قابلیت های ویژه و منحصر به فردی نیز خواهند داشت. برای مثال کالت می تواند دستگاه‌ها را هک کند و زمان را به کمی عقب‌تر بازگرداند. جولیانا می‌تواند ظاهر خود را شبیه به دیگر اشخاص داخل بازی کند. انگیزه این دو شخص نیز با یکدیگر تفاوت دارد.

 

DEATHLOOP بر روی پلی استیشن ۵ با رزولوشن 4K و نرخ فریم ۶۰ اجرا خواهد شد. همین موضوع سبب می‌شود که بازی را به عنوان یکی از اولین عناوینی که با نرخ ۶۰ بر روی پلی استیشن ۵ اجرا می شوند، به شمار آورد . همانطور که میدانید، هپتیک فیدبک یکی از مهمترین ویژگی های کنترلر پلی استیشن ۵ یعنی دوال سنس می باشد. این ویژگی، جایگزینی برای ویبره بود و جالب است بدانید که هر کدام از اسلحه ها در Deathloop ، لرزش متفاوتی را به دستان شما وارد خواهند کرد. از طرفی دیگر، دکمه‌های تریگر تطبیق پذیر ، سبب شده که استفاده از هر سلاح، جلوه‌ای ویژه و منحصر به فرد به خود بگیرد.سیستم داینامیک اسلحه‌های Deathloop سبب می شود که تیراندازی با هر یک از اسلحه ها، حالتی منحصر به‌ فرد به خود بگیرد. هر کدام از اسلحه ها، نحوه‌ی شلیک کردن و ریلود کردن و … مخصوص به خود را دارند و این تفاوت به کمک کنترلر منحصر به فرد پلی استیشن ۵ احساس خواهد شد. برای مثال یکی از اسلحه ها توانایی پرتاب تیغه‌ های بزرگی را دارد و به کمک ویژگی های دوال سنس می‌توانید خروج هر یک از این تیغه‌ها را از لوله‌ی اسلحه، متوجه شوید.تنها اسلحه‌های Deathloop نیستند که حالتی ویژه را به مخاطبان ارائه می دهند بلکه هر کدام از حرکات شخصیت اصلی، توسط کنترلر پلی استیشن ۵ ، قابل حس کردن میباشد. برای مثال هنگامی که می دوید و یا از پلتتفرمی صعود می کنید و یا بر روی زمین غلت میزنید، لرزش متفاوتی به دستان شما وارد خواهد شد. قابلیت هپتیک فیدبک به توسعه دهندگان این اجازه را داده تا شرایط و حس و حال بازی را به بهترین شکل ممکن به مخاطب ارائه نمایند.

 دث لوپ در تاریخ ۲۱ می ماه سال ۲۰۲۱  مصادف با ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ بر روی پلی استیشن ۵ و کامپیوترهای شخصی عرضه خواهد

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Deathloop از آخرین اخبار، تریلر‌ها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

Back 4 Blood

Back 4 Blood

تاریخ انتشار: اول تیر ماه سال ۱۴۰۰

رویداد گیم آواردز سال ۲۰۲۰ با معرفی عناوین بسیاری همراه شد. بدون شک یکی از خیره کننده‌ترین آن‌ها، Back 4 Blood بود. عنوانی چند نفره که در ژانر اکشن اول شخص تیراندازی توسعه می‌یابد. بازی توسط کمپانی برادران وارنر منتشر خواهد شد و به کمک استدیوی Turtle Rock توسعه می‌یابد. این عنوان قصد دارد تا مجموعه‌ی Left 4 Dead را با شیوه‌ای مخصوص، گسترش دهد. بسیاری از توسعه دهندگان بازی،‌ در گذشته بر روی لفت فور دد فعالیت می‌کردند و در ساخت چنین عناوینی،‌ تجربه‌ی بسیار زیادی دارند. بر اساس اظهارات توسعه دهندگان، بازی پکیجی کامل برای سرگرم شدن به همراه دوستان و دیگر پلیرها خواهد بود. شخصیت‌های مختلفی در این اثر وجود دارند که هرکدام از آن‌ها دارای قابلیت‌های مخصوص و منحصر به فرد هستند. تجربه‌ی بک فور دد به کمک هرکدام از شخصیت‌ها، گیم پلی متفاوتی را برای شما رقم خواهد زد. همچنین تنوع ماموریت‌های Back 4 Blood نیز یکی از موضوعاتی بوده که در روند توسعه، مورد توجه قرار گرفته. در آخر باید گفت که تنوع زامبی‌ها نیز نسبت به لفت فور دد، بسیار بیشتر است. سکانس‌های مبارزه، بسیار شلوغ و هیجان انگیز هستند و شما توانایی استفاده از انواع و اقسام اسلحه‌ها برای تکه تکه کردن گله‌ی زامبی‌ها را دارید.

 

لازم به ذکر است که Back 4 Blood در تاریخ ۲۲ ژوئن سال ۲۰۲۱ مصادف با اول تیر ماه سال ۱۴۰۰ در دسترس کاربران پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ و ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و کامپیوترهای شخصی قرار خواهد گرفت.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Back 4 Blood از آخرین اخبار، تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

Mass Effect Legendary Edition

Mass Effect Legendary Edition

تاریخ انتشار: اوایل سال ۲۰۲۱

ریمستر سه گانه‌ی Mass Effect حاوی تمام بسته های الحاقی منتشر شده برای بازی‌ها خواهد بود. رئیس استودیوی بایوور در طی بیانیه‌ای اظهار داشت که بیشرفت های گرافیکی متعددی در بازی اعمال شده است. از میان آنها می توان به تکسچر های ۴k و مدل های بهبود یافته شخصیت ها و افکت های جدید، اشاره کرد. توسعه دهندگان در خصوص این ریمستر اظهار داشته اند که:

مخاطبان برای سالهای متمادین، درخواست های خودشان را مبتنی بر عرضه‌ی ریمستر سه‌گانه‌ی اصلی Mass Effect با ما به اشتراک گذاشتند و حال بسیار خوشحالم که توانسته ایم به صورت رسمی از Mass Effect Legendary Edition رونمایی کنیم. تصمیم نداریم که بازی را از ابتدا توسعه دهیم اما می خواهیم که حالتی مدرن به بازی‌ها دهیم. مخاطبان و همچنین بازی کنندگان جدید نیز می توانند نسخه‌های اصلی مس افکت را در بهترین حالت ممکن، تجربه کند. بسیار هیجان زده ایم که دوباره ماجراجویی را با کاپیتان شپرد، در رزولوشن بالاتر و همچنین نرخ فریم بیشتر، آغاز کنید.

سیستم مبارزات و تیراندازی نسخه دوم و سوم Mass Effect بسیار راضی‌کننده و خوب می باشد اما انتظار داریم که توسعه دهندگان در Mass Effect Legendary Edition ، تغییرات کوچکی در این سیستم اعمال کنند و آن را به صورت خالص تری به مخاطبان ارائه نمایند. متاسفانه بایوور اطلاعات دقیقی در خصوص تغییرات اعمال شده، منتشر نکرده است.

فرنچایز مس افکت در ژانر اکشن سوم شخص نقش آفرینی توسعه یافت. وظییه‌ی توسعه‌ی این سری بر عهده‌ی استدیوی بایوور و انتشار آن با بر عهده‌ی کمپانی الکترونیک آرتز بوده است. سه نسخه‌ی اصلی فرنچایز، روایت‌گر داستان‌های قهرمانی به نام شپرد می‌باشد. کسی که در صدد نجات کهکشان است. ماجراجویی‌های شپرد، به بهترین شکل ممکن، در سه بازی فوق العاده و با کیفیت به نمایش کشیده شدند و در نهایت به پایان رسیدند. مس افکت یک اکشن نقش آفرینی کامل با شخصیت‌های به یاد ماندنی و داستانی خاطره انگیز و دوست داشتنی تلقی می‌شد. موضوع بسیار مهم در این میان، انتخاب‌های بازی کننده بود. تک تک انتخاب‌ها در مسیر شما تاثیر می‌گذاشت. عناصر نقش آفرینی سه گانه‌ی اصلی Mass Effect در دل تمام مخاطبان این ژانر نقش بست، اگرچه پیکان نسخه‌ی سوم کمی به سمت اکشن متمایل شد.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Mass Effect Legendary Edition از آخرین اخبار، تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوطه آگاه شوید.

Ratchet and Clank: Rift Apart

شوتر

تاریخ انتشار: اوایل سال ۲۰۲۱

استدیوی اینسامنیاک دوباره دست به کار شده تا بازی کنندگان را وارد یک ماجراجویی منحصر به فرد و فوق العاده‌ی دیگر کند. Ratchet & Clank: Rift Apart توجه ویژه‌ای به بهره برداری از حافظه‌ی پر سرعت پلی استیشن ۵ داشته است. به طوری که در هنگام تجربه بازی و ورود به دنیا های جدید، صفحه‌ی لودینگی مشاهده نمی شود. در حقیقت لود شدن بازی به هنگام جابجایی در دنیا های متفاوت، مابین کات سین های کوتاهی که دیده می‌شود، صورت خواهد گرفت.

 

Halo Infinite

halo infinite

تاریخ انتشار: پاییز سال ۲۰۲۱

عنوان Halo Infinite بسیار خبرساز شد. پس از اولین نمایش کمپین بازی در رویداد دیجیتالی اخیر مایکروسافت، اعتراضات بسیار زیادی به جلوه‌های بصری این عنوان، وارد شد. همین موضوع سبب تاخیر در تاریخ انتشار و ورود اینفینیت به سکوت خبری گشت. مدت زمان بسیار زیادی از انتشار آخرین اخبار در خصوص Halo Infinite میگذرد. لازم به ذکر است که از زمان رونمایی از اولین تریلر گیمپلی اینفینیت تا به امروز، پیشرفت های بسیار زیادی در جلوه های بصری، اعمال شده است.

جوزف استاتن در صحبت‌های خود به کمپین جاه‌طلبانه و منحصر به فرد هیلو اینفینیت اشاره کرد. جالب است بدانید که استاتن با تجربه‌ی کمپین بازی، شگفت زده شده. وی ادعای بسیار جالبی کرد و اظهار داشت که اینفینیت، دیدگاهی که استودیوی بانجی در سال ۲۰۰۰ داشته را محقق نموده است. توجه شما عزیزان را به قسمتی از گفته‌های ایشان، جلب می‌نمایم:

در هفته‌ی اولی که به استودیوی ۳۴۳ اینداستریز پیوستم، به صورت کامل به تجربه‌ی کمپین هیلو اینفینیت پرداختم. با تجربه‌ی این کمپین، واقعاً شگفت زده شده بودم. تیم توسعه توانسته بود تا به بهترین شکل ممکن، به طراحی این بخش بپردازد. بدون شک می توان گفت که اینفینیت بزرگترین و غنی‌ترین دنیای این مجموعه را در خود جای داده است. آزادی عمل در بخش کمپین این اثر، نقشی کلیدی را ایفا خواهد کرد و تجربه‌ای جدید را برای مخاطبان به ارمغان خواهد آورد.

 

هیلو اینفینیت دارای جاه‌طلبانه ترین کمپین میان مجموعه بازی‌های هیلو می باشد و همچنین احتمال دارد که بخش چند نفره Halo Infinite به صورت جداگانه منتشر شود. دنیای بسیار بزرگی برای این اثر تدارک دیده شده و توسعه دهندگان می‌خواهند که یک تجربه غنی را به بازی کنندگان ارائه دهند. کمپین اینفینیت بزرگتر از تلفیق کمپین دو نسخه پیش با یکدیگر خواهد بود. در ابتدای روند توسعه، سازندگان متوجه شدند که زمان آن رسیده تا این فرنچایز دچار تغییرات مختلفی شود و راه متفاوتی را در پیش بگیرد از همین رو بود که دنیای بسیار بزرگی برای این اثر در نظر گرفتند. توسعه دهندگان می‌خواهند که بازی کنندگان در هر لحظه طبق میل خود عمل کنند. آن‌ها می‌توانند هر زمان که اراده کنند، به سراغ کشف اسرار مختلف روند و یا در دنیای بسیار بزرگ بازی به جستجو بپردازند و یا اسلحه‌های خود را آپگرید کنند و حتی خط اصلی داستانی را دنبال نمایند. همچنین یکی از تغییرات مهمی که در پیکره‌ی گیم پلی ایجاد شده، اضافه شدن هوک جدیدی به دست چپ مستر چیف می باشد. اگر به تریلر گیمپلی دقت باشید، در جریان هستید که می‌توانید از اشیای حاضر در محیط، به نفع خود استفاده کنید. این امر با وجود هوک جدیدی که به قابلیت‌های مستر چیف اضافه شده است، محقق می‌شود. شاید با مشاهده هوک مستر چیف به یاد یکی از قابلیت‌های سوپر شاتگان دووم اسلیر در دوم ایترنال افتید. سیستم مبارزات مجموعه‌ی هیلو، همیشه از سرعت بسیار بالایی برخوردار بوده و گان پلی به بهترین شکل ممکن در ساختار بازی گنجانده شده. به جرات می‌توان گفت که اضافه شدن این هوک تاثیر به سزایی در روند اکشن بازی خواهد داشت و آن را بیش از گذشته نرم‌تر و قابل دسترس‌تر می کند. اینفینیت از اسپلیت اسکرین چهار نفره پشتیبانی خواهد کرد. حال مشخص نیست که این موضوع تنها برای بخش چندنفره صدق می کند و یا در بخش کمپین نیز می‌توان از چنین قابلیتی استفاده کرد. لازم به ذکر است که تمام نسخه‌های هیلو به جز نسخه پنجم، از قابلیت اسپلیت اسکرین پشتیبانی می‌کردند. یکی از بزرگترین انتقاداتی هم که به هیلو ۵ وارد شد، عدم حضور چنین ویژگی‌ای بود.

Halo Infinite در پاییز سال ۲۰۲۱ در دسترس کاربران ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و کامپیوترهای شخصی قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید :  سی‌دی پروجکت: Cyberpunk 2077 به محض تکمیل٬ عرضه می‌شود

 شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Halo Infinite از آخرین اخبار، تریلر‌ها، مقالات، نقد و بررسی‌ها و ….. مربوطه آگاه شوید

Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West

تاریخ انتشار: تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱ (سه ماه‌ی سوم و یا چهارم سال ۲۰۲۱)

در طی رویداد معرفی از بازی های پلی استیشن ۵، سرانجام توانستیم ملاقاتی با نسخه جدید هورایزون داشته باشیم. استودیوی گوریلا گیمز به سختی در حال توسعه Horizon Forbidden West می باشد تا بتواند برای باری دیگر، تجربه‌ی لذت بخش و منحصر به فردی را برای کاربران پلی استیشن رقم بزند.

 

بازی همانند نسخه پیشین خود در ژانر اکشن نقش آفرینی جهان باز توسعه می‌یابد. استودیو گوریلا گیمز سعی داشته که دنیای زنده و پویا تری را برای این اثر تدارک ببیند. جهان Horizon Forbidden West بزرگ‌تر از جهان نسخه پیشین خواهد بود. این بار قرار است که به غرب آمریکا سفر کنیم. مدت زمان زیادی از نسخه اول گذشته. در این قسمت با قبیله های جدید آشنا خواهید شد. مدل‌های جدیدی از دشمنان برای Horizon Forbidden West طراحی شده‌اند. دشمنان خطرناکی که هر کدام به شیوه های منحصر به فردی نابود می گردند.  کارگردان بازی در خصوص فوربیدن وست اظهار داشته که:

به کمک سخت افزار قدرتمند کنسول پلی استیشن ۵، می‌توانیم دنیای پر جزئیات و زنده تری را در دسترس کاربران خود قرار دهیم. حافظه پر سرعت پلی استیشن 5 سبب شده که تقریباً هیچ صفحه لودینگی در Horizon Forbidden West وجود نداشته باشد. پس اگر در یک بازی جهان بازی همچون این اثر، نقشه را باز کنید و قصد داشته باشید که از یک نقطه به نقطه دیگر Fast Travel کنید و یا از چک پوینتی بازی را برای دفعه دیگر آغاز کنید، لازم نیست مدت زمان زیادی منتظر بمانید. بلافاصله پس از بوت کردن بازی، در جریان آن قرار خواهید گرفت.

اگر از طرفداران Horizon Forbidden West هستید، با مشاهده و دنبال کردن پروفایل مخصوص این بازی، از آخرین اخبار، تریلر ها، نقد و بررسی ها، مقالات و….. مربوط به آن آگاه شوید.

Evil Dead: The Game

تاریخ انتشار: تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱

Evil Dead: The Game یک بازی چند نفره و خوش ساخت به نظر می‌رسد که شما و مخاطبان دیگر را به مبارزه با یکدیگر و یا با موج‌های مختلف زامبی‌ها دعوت می‌نماید. متاسفانه اطلاعات چندانی در خصوص این عنوان منتشر نشده و از همین رو توجه شما عزیزان را به تریلر معرفی Evil Dead: The Game جلب می‌نمایم:

 

Far Cry 6

شوتر

تاریخ انتشار: تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱

مدت‌ها بود که شایعات بسیاری در خصوص در دست ساخت بودن نسخه جدیدی از فارکرای در سرتاسر فضای مجازی منتشر شده بود. تا اینکه یکی از هنرپیشه های معروف سریال بریکینگ بد یعنی آقای اسپاسیتو اظهار داشت که در حال ایفای نقش در یک بازی بسیار بزرگ و جاه طلبانه میباشد. همین موضوع شایعاتی حول محور حضور وی در Far Cry 6 و رونمایی از بازی در آینده‌ای نزدیک را افزایش داد تا این که نهایتا کمپانی یوبی سافت از عنوان مذکور در طی رویداد یوبی فوروارد رونمایی کرد.

 

بازی در لوکیشنی به نام یارا رخ می دهد. می‌دانیم که بازیگر حرفه‌ای همانند اسپاسیتو می تواند به خوبی در نقش یک انسان شرور و یک شخصیت منفی فرو رود و همین موضوع هیجان زدگی طرفداران را افزایش می‌دهد. همانطور که می‌دانید، فرنچایز فارکرای در سال‌های اخیر، توجه بسیار بسیار ویژه‌ای بر روی شخصیت های منفی و پرداخت آن ها داشته است. طبق اطلاعات منتشر شده، برای ساخت لوکیشن یارا از کوبا الهام گرفته شده. چنین ایده‌ای برای بازگرداندن مجموعه فارکرای به جنگل‌ها و نواحی گرمسیری، فوق العاده به نظر می‌رسد. توجه شما را به اطلاعات رسمی منتشر شده توسط کمپانی یوبی سافت جلب می‌نمایم:

به یارا خوش آمده اید. بهشتی گرمسیری که در زمان متوقف شده است. شخصیت منفی این قسمت یعنی Anton Castillo که یک دیکتاتور تمام و کمال به شمار می‌رود، سعی دارد که به هر روشی قدرت را باز پس گیرد. در این راه پسر وی یعنی دیِگو تصمیم می‌گیرد که پدرش را پشتیبانی کند و بدین ترتیب جهشی خونین آغاز می‌شود.

شما در نقش شخصیتی به نام Dani Rojas به تجربه‌ی Far Cry 6 می پردازید. لازم به ذکر است که تعیین جنسیت این شخصیت کاملاً برعهده بازی کنندگان می باشد. وی یکی از کسانی است که برخلاف آرمان‌های Anton Castillo برمی‌خیزد. شما به عنوان شخصیت اصلی به مبارزه و جستجو و در نهایت به پیش بردن این شورش می‌پردازید. یارا از محیط ها و زیست بوم‌های متفاوتی تشکیل شده. منتظر اسلحه‌ها، چهره‌ها وسایل نقلیه‌‌ی جدید و … صدها مورد دیگر باشید.

روند مجموعه بازی های فارکرای در طی سالهای اخیر حالتی تکراری به خود گرفته و زمان آن رسیده که کمپانی یوبی سافت برای ایجاد تغییرات بزرگتر و جهش‌های بیشتر، دست به کار شود.قسمت ششم در لوکیشنی به نام یارا رخ می‌دهد ‌ جزیره ای که با الهام گیری از کوبا طراحی شده است. جالب است بدانید که پایتخت یارا یک محوطه شهری می‌باشد که مخاطبان به صورت آزادانه می توانند در آن به جستجو بپردازند و چنین موضوعی (حضور یک پایتخت) برای مجموعه فارکرای یک المان جدید به شمار می‌رود. نویسنده‌ی ایرانی تبار این نسخه در خصوص محیط آزاد و حضور پایتخت در فارکرای ۶ اظهار داشته که:

واقعا تجربه‌ی فوق العاده‌ای بود که جزوی از تیم توسعه Far Cry 6 باشم. تک تک اعضای تیم توسعه‌دهنده به بهترین شکل ممکن در حال انجام کار خود می باشند. این قسمت، اولین قسمت از فارکرای است که لوکیشن اصلی آن یک پایتخت رسمی دارد.

همه چیز از آغاز ایده ساخت یک کشور شروع شد. شما نمی‌توانید سرزمین و یا کشوری را بدون داشتن یک پایتخت اداره کنید، درست می‌گویم؟ تیم توسعه دهنده و طراحان ما با عشق و علاقه‌ی بسیاری به ساخت این جزیره و موارد مربوط به آن پرداختند. پایتخت این سرزمین محوطه‌ی اصلی قدرت شخصیت منفی می باشد. همچنین بسیاری از پشتیبان‌های شما و داستان های فرعی در این شهر جریان دارند. هنگامی که پای خود را در این محوطه می گذارید احساس می کنید که وارد محوطه شکار شیر شده اید. چنین موضوعی به شدت بر روی گیم پلی تاثیر گذاشته. در مواقعی ملزم به عبور مسیر ها از روی پشت بام هستید و یا باید از راه های فرعی دیگری عبور کنید که مملو از دشمنان بسیار قدرتمند و خطرناک هستند. فکر می‌کنم تمام این موضوعات جلوه کاملاً تازه و منحصر به فردی به Far Cry 6 ارائه کرده است.

Far Cry 6 در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱ در دسترس کاربران پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ و اکس باکس وان و اکس باکس سریز اکس و همچنین کامپیوترهای شخصی قرار خواهد گرفت. در گذشته بازی برای تاریخ 26 می سال ۲۰۲۱ مصادف با 5 خرداد ماه سال ۱۴۰۰ لیست شد. یوبی سافت هنوز به صورت رسمی این تاریخ را تایید نکرده است.

اگر از طرفداران Far Cry 6 هستید، با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی از آخرین اخبار، تریلرها،‌ نقد و بررسی‌ها،‌مقالات و …. مربوط به آن آگاه شوید.

God of War

God of War Ragnarok

تاریخ انتشار: تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱ (احتمال تاخیر وجود دارد)

دون شک می توان خدای جنگ سال ۲۰۱۸ را به عنوان یکی از برترین عناوین نسل هشتم و همچنین یکی از بازی های تهیه شده توسط سونی، قلمداد کرد. این عنوان تغییرات بسیاری در پیکره گیم‌پلی و همچنین داستان مجموعه گاد آو وار به وجود آورد که اکثر آنها با رضایت طرفداران قدیمی و جدید، رو به رو شدند. خدای جنگ سال ۲۰۱۸ موفقیتی بزرگ و تمام عیار برای کمپانی سونی به شمار می رود و می دانیم که این کمپانی در صدد ساخت دنباله‌ای بر بازی تحت عنوان God of War Ragnarok می‌باشد. رونمایی از رگناروک به مراسم معرفی بازی های پلی استیشن ۵ باز می‌گردد. تا به امروز تنها توانسته ایم که یک تیزر بسیار کوتاه و نامشخص از بازی مشاهده کنیم:

 

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی God of War Ragnarok از آخرین اخبار، تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و …. مربوطه آگاه شوید.

 

Gotham Knights

Gotham Knights

تاریخ انتشار: تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱

Gotham Knights یک بازی جهان باز و کاملاً جدید می باشد. اکشن سوم شخصی که با المان های نقش آفرینی تلفیق شده و در طی آن می‌توانیم نقش شخصیت های معروفِ خانواده بتمن را به دست بگیریم.

  • بت گرل (باربارا گوردون) می‌تواند با حرکات آکروباتیک، دشمنان را از بین ببرد. وی مهارت بسیار زیادی در هک کردن سیستم های امنیتی دارد و همچنین بر روی فنون کیک بوکسینگ و جوجیتسو مسلط است. همچنین دست راست او مجهز به Tonfa کارآمد و مرگباری شده.
  • نایت وینگ (دیک گریسون) به عنوان باتجربه ترین و بزرگترین عضو این گروه چهار نفره شناخته می شود. او نیز از حرکات آکروباتیک اسلحه‌ی مخصوص خود، برای نابود کردن دشمنان استفاده می کند و به عنوان باهوش ترین عضو تیم شناخته می‌شود.
  • رد هود (جیسون تاد) یک ضدقهرمان بسیار خشن و فوق العاده محبوب که هیچ مشکلی برای کشت و کشتار دشمنان و نابود کردن آنها با خشن ترین حالت ممکن، ندارد. وی از اسلحه های گرم و همچنین تکنیک های منحصر به فرد و قدرتمندی برای از بین‌بردن حریفان خود استفاده می‌کند.
  • رابین (تیم دریک) کم تجربه‌ترین عضو تیم به شمار می‌رود و مهارت‌های بسیاری در مخفی کاری دارد. وی نسبت به رفتار خود در مبارزه حساس است و از شیوه‌های مختلفی برای گمراه کردن دشمنان استفاده می کند.

 

شاید مهمترین موضوع درخصوص شهر گاتهام، زنده بودن آن و حال و هوای پویایی که توسعه دهندگان برای این شهر در نظر گرفته‌اند، باشد. ممکن است شرایط به گونه‌ای تغییر کند که در هر لحظه مجبور به تعویض تاکتیک خود برای پیشروی باشید. برای مثال در طول روز، جا به‌ جا شدن با موتور بتمن در خیابانهای این شهر، کمی سخت‌تر است. همچنین، NPC های مختلفی در سرتاسر شهر وجود دارند که تفاوت بزرگی میان گاتهام نایتس و بازی های منتشر شده از بتمن در طی سالهای گذشته، ایجاد می‌کند. به صورت کلی ماموریت اصلی شما مبتنی بر متوقف کردن یکی از بزرگترین دشمنان بتمن یعنی Court Of Owls خواهد بود. اما این موضوع به آن معنا نیست که شخصیت های منفی دیگر دنیای بتمن در این عنوان حضور نداشته باشند. طبق اطلاعات منتشر شده، ماموریت های دیگری به نام Villan Crimes در بازی وجود دارند که در شب های مختلف رخ می دهند. اگر بازی کننده بتواند به اندازه کافی اطلاعات جمع کند و تحقیقات در سطح شهر را افزایش دهد، می‌تواند این مأموریت‌ها را آزاد کند و شخصیت‌های منفی را به قانون تحویل دهد.

دشمنان گاتهام سیتی، بار دیگر، بر فراز آسمان خراش های این شهر درآمده‌ اند تا قدرت را در دست بگیرند. حال وظیفه شماست که امید را به شهروندان بازگردانید و ترس را در دل و جان خلافکاران اندازید. گاتهام آشفته تر و خطرناک تر از هر زمان دیگری شده است. نسل جدید ابر قهرمانان در تلاش هستند که بزرگترین مشکل به وجود آمده در تاریخ گاتام را حل کنند. گاتهام نایت داستان بسیار غنی و پر جزئیاتی را روایت خواهد کرد. همچنین بسیاری از ابر شرور های معروف دنیای دی سی کامیکس در Gotham Knights حضور دارند. پنج محله‌ی مختلف در شهر گاتهام وجود دارد که هر کدام از آنها حال و هوای منحصر به فردی دارند و با جزئیات بسیار بالایی طراحی شده اند. بازی کنندگان می توانند با انواع و اقسام المان هایی که برای جابجایی در نقشه‌ی بزرگ گاتهام طراحی شده، به جستجو در این محیط بزرگ بپردازند. نکته جالب اینجاست که موتور سیکلت نمادین بتمن نیز حضور در این بازی حضور خواهد داشت و بازی کنندگان می توانند از آن استفاده کنند. حال دشمنان سطح (Level) دارند و همچنین با از بین بردن ان‌ها، امتیاز تجربه کسب می‌کنید. موضوع جالب دیگری که در Gotham Knights مشاهده کردیم، حضور المان‌های کو آپ برای اولین بار در مجموعه بود. شما می‌توانید به کمک یکی دیگر از دوستانتان به تجربه‌ی خط داستانی بپردازید و از انجام ماموریت‌های مختلف، لذت ببرید‌. به هر حال قابلیت تجربه‌ی تک نفره نیز در گاتهام نایت وجود دارد.

گاتهام نایت در دنیای آرکام رخ نمی دهد و جهان منحصر به فرد و جدید خود را دارد.

Gotham Knights در سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد. همچنین انتشار بازی برای کنسول‌های نسل نهمی نیز قطعی است.

شما عزیزان می‌توانید با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی Gotham Knights از آخرین اخبار، تریلر ها، نقد و بررسی ها، مقالات و …. مربوط به آن آگاه شوید.

Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

تاریخ انتشار: تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱

هاگوارتز لگسی مملو از جادو های مختلف خواهد بود و بازی کنندگان را در مرکز یک ماجراجویی منحصر به فرد و ویژه قرار خواهد داد. شما نقش یک دانش آموز را دارید که می‌تواند مسیر خود را از بین تبدیل شدن به یک which و یا wizard انتخاب کند. جادو های بسیاری برای استفاده شدن در نظر گرفته شده که هر کدام از آنها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند. بازی کنندگان می توانند جادو های خود را ارتقا دهند و از ضربات قدرتمندتری استفاده نمایند. شما می توانید روش منحصر به فرد خود برای مبارزه را در نظر بگیرید و همچنین از افراد متعددی برای پیشروی در خط داستانی کمک بگیرید. همچنین انتخابات بسیار چالش برانگیزی در راه بازی کنندگان قرار خواهد گرفت که سرنوشت آنها را تغییر خواهد داد. هرچه بیشتر در روند بازی پیشروی کنید، می توانید قابلیت های مخصوص خود را آزاد نمایید و در مبارزات حرفه ای‌تر شوید. در طی مسیر خود، با هیولاهای فانتزی بسیاری رو به رو خواهید شد. دنیای Hogwarts Legacy علاوه بر زیبا و پر جزئیات بودن، بسیار خطرناک نیز می باشد. آزادی عمل در این دنیا، حرف اول را میزند. بازی کنندگان با تجربه‌ی هاوارد لگسی با محیط‌ها و همچنین گروه های آشنای بسیاری روبرو خواهند شد. خودتان را برای یک ماجراجویی ویژه و منحصر به فرد آماده کنید.

 

بیشتر بخوانید :  مدت زمان لازم برای به اتمام رساندن خط داستانی Borderlands 3

عنوان Hogwarts Legacy به بازی کنندگان، تجربه‌ی جدیدی را ارائه می کند تا بتوانید نقش افرینی منحصر به فردی را تجربه کنید. بدون شک تا به حال چنین عنوانی در دنیای هری پاتر توسعه‌ نیافته. استودیوی آوالانچ تمام سرمایه و نیروی خود را برای ساخت یک دنیای غنی و ویژه و زنده، جمع آوری کرده است. توسعه‌دهندگان بر روی جزئیات محیط و طراحی بهتر آنها تاکید بسیاری داشته‌اند تا طرفداران بتوانند برای مدت‌ها از تجربه بازی لذت ببرند. لازم به ذکر است که داستان بازی، اقتباس مستقیم از فیلم ها و کتاب ها به شمار نمی رود. توسعه‌دهندگان تصمیم گرفته‌اند که با رعایت اصول مربوطه، برای روایت یک داستان کاملاً جدید با المان های تازه تلاش کنند تا بتوانند طرفداران را راضی نگاه دارند.

طبق اطلاعات منتشر شده، Hogwarts Legacy در سال ۲۰۲۱ میلادی در دسترس کاربران پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ و ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و همچنین کامپیوترهای شخصی قرار خواهد گرفت.

Resident Evil Village

Resident Evil Village

تاریخ انتشار: تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱

پیش از رونمایی رسمی بازی در طی رویداد معرفی بازی های پلی استیشن ۵، گزارشات بسیار زیادی در خصوص در دست ساخت بودن 8 Resident Evil به اشتراک گذاشته شد تا این که کمپانی، تصمیم گرفت تا از رزیدنت اویل ۸ رونمایی کند. اتمسفر این اثر بسیار گیرا می باشد و همچنین موارد کاملاً تازه‌ای به آن اضافه شده که ریسک پذیری توسعه‌دهندگان را نمایان می‌‌کند. خودتان را برای ورود به یک جنگل تاریک و پیچ در پیچ که مملو از هیولاهای متعدد می باشد، آماده سازید. یکی از اصلی‌ترین اهداف توسعه دهندگان برای رزیدنت اویل ۸، پرداخت بهتر شخصیت‌ها بوده است. همچنین کپکام با رونمایی از کریس ردفیلد (با همان ظاهر قدیمی و مورد انتظار) حسابی طرفداران را هیجان زده کرد. کپکام وعده‌ی اضافه شدن شخصیت های کاملاً جدیدی را به Resident Evil ۸ داده. Resident Evil Village هشتمین نسخه‌ی اصلی از فرنچایز پرفروش و محبوب رزیدنت اویل می باشد. این عنوان کاملاً جدید و منحصر به فرد، توسط موتور قدرتمند و جدید کپکام یعنی REngine توسعه می‌یابد. قدرت موتور در ساخت جلوه های بصری منحصر به فرد، در عناوینی همانند رزیدنت اویل ۷ و ریمیک رزیدنت اویل ۲ و ۳ و همچنین دویل می کرای ۵ به تصویر کشیده شد. حال زمان آن است که این موتور گرافیکی قدرت خود را در نسل نهم به پرده نمایش بگذارد. Resident Evil Village قصد دارد که به استانداردهای جدیدی در این ژانر دست یابد. این بازی، ترسناک‌ترین و واقع گرایانه‌ترین گرافیک را در بین بازی های منتشر شده از سمت کپکام، تا به امروز، خواهد داشت. در Resident Evil Village کنترل Ethan برای یافتن حقایق پشت پرده را در دست می گیرید.

 

موضوعی ترسناک برای روستایی آرام رخ داده. این شما هستید که باید تا آخرین نفس بجنگید. دشمنان جدیدی در این نسخه حضور دارند و لوکیشن‌ها رنگ و بوی جدیدی به خود گرفته اند. رزیدنت اویل ۸ از تکنولوژی واقعیت مجازی پشتیبانی خواهد کرد (درست همانند رزیدنت اویل ۷). تجربه‌ی عناوین ترسناک با هدست های واقعیت مجازی بسیار هیجان انگیز و منحصر به فرد می باشند. همانطور که متوجه شده اید، دوربین، بازی را از زاویه اول شخص روایت می‌کند. همچنین کپکام اعلام داشت که Ethan تنها پروتوگانیست و شخصیت قابل بازی Resident Evil Village نخواهد بود. مدیریت اینونتوری در بازی‌های رزیدنت اویل، از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. اینونتوری بازی شبیه به آنچه در رزیدنت اویل ۴ دیده بودیم، طراحی شده است. بدین ترتیب هر کدام از اسلحه و یا آیتم‌های شما، میزان مشخصی از این اینونتوری را اِشغال خواهد کرد. می توانید بسیاری از اشیای یافت شده را بچرخانید تا فضای کمتری را اشغال نماید. رزیدنت اویل ۸ حدود سه سال و شش ماه در دسته توسعه بوده است. داستان رزیدنت اویل ۸ ارتباط بسیار زیادی با قسمت پیشین خواهد داشت زیرا که یک نتیجه‌گیری از اتفاقات رزیدنت اویل ۷ می باشد. به صورت کلی حل کردن پازل، از اصلی‌ترین المان‌های Resident Evil Village می‌باشد. در طی رویداد توکیو گیم شو ۲۰۲۰ ، اعضای تیم توسعه دهنده‌ی Resident Evil Village اظهار داشتند که در تلاش برای بهینه‌ سازی بازی بر روی کنسول های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان می باشند اما هنوز نمی‌توان با قطعیت گفت که این موضوع عملی خواهد شد. توسعه‌دهندگان اظهار داشتند که به زودی اطلاعات رسمی در خصوص این مقوله را به اشتراک خواهند گذاشت.

رزیدنت اویل ۸ در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱ برای پلی استیشن ۵ و اکس باکس و کامپیوتر های شخصی منتشر خواهد شد. انتشار بازی برای کنسول‌های نسل هشتمی نیز محتمل است.

اگر از طرفداران Resident Evil Village هستید، با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی از آخرین اخبار، ‌تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

The Lord of the Rings: Gollum

The Lord Of The Rings: Gollum

تاریخ انتشار: تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱

در سال گذشته شاهد معرفی شدن The Lord of the Rings: Gollum بودیم. متاسفانه از آن زمان تا به امروز،‌ اطلاعات خاصی در خصوص این عنوان منتشر نشده و توسعه دهندگان صرفا اظهار داشتند که عناصر مخفی کاری در این اثر، نقش پررنگی را ایفا خواهد کرد. به هر حال دانستن این موضوع که بازی جدیدی بر اساس دنیای جذاب و پرطرفدار ارباب حلقه‌ها در دست ساخت قرار دارد نیز هیحان انگیز بود. از همان ابتدا متوجه شدیم که این عنوان بر روی کنسول‌های نسل حاضر منتشر نخواهد شد و صرفا در دسترس کاربران پلی استیشن ۵ و اکس باکس سریز اکس منتشر خواهد شد.

 

The Lord of the Rings: Gollum قصد دارد که تجربه‌ی کاملا جدیدی را به مخاطبان خود ارائه کند و در همین حال در چارچوب رمان‌های تاکین رخ خواهد داد و بدین ترتیب انتظار می رود که توانایی راضی نگاه داشتن طرفداران دو آتشه‌ی ارباب حلقه‌ها را نیز داشته باشد. لازم به ذکر است که این اثر به کمک مووتور گرافیکی قدرتمند آنریل توسعه می‌یابد. به تازگی مصاحبه‌ای از سمت پایگاه خبری تحلیلی IGN با دست اندر کاران استدیوی Daedalic Entertainment که وظیفه‌ی ساخت این اثر را بر عهده دارند،‌ تدارک دیده شده است. تیم توسعه اظهار داشته که گیم پلی، تلفیقی از پارکور و مخفی کاری خواهد بود. توسعه دهندگان اظهار داشتند که اکشن و مبارزات رو در رو، نقش چندانی در بازی ندارد و اکثر امورات در مخفی کاری و پلتفرمینگ خلاصه خواهد شد. Gollum می‌تواند به صورت مخفیانه دشمنان را از پای درآورد. البته این موضوع به راحتی محقق نمی‌شود و کشتار مخفیانه در بازی، همواره با ریسک همراه خواهد بود. قدرت Gollum در این است که وارد هیچ گونه درگیری نشود. همچنین انتخاب‌هایی در طی مسیر، در رو به روی شما قرار خواهد گرفت که به صورت مستقیم بر روی داستان بازی تاثر خواهند گذاشت. Gollum نمی‌تواند از سلاح خاصی استفاده کند اما توانایی این را دارد که به کمک اشیا کوچک در محیط، توجه دشمنان را به نقطه‌ی دیگری جلب کند و امر مخفی کاری و پیشروی را برای خود آسان‌تر کند.

متاسفانه هنوز تاریخ انتشار مشخصی برای عرضه‌ی این اثر اعلام نشده. تنها می‌دانیم که بازی در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱ در دسترس کاربران پلی استیشن ۵ و اکس باکس سریز اکس و کامپیوترهای شخصی انتشار خواهد یافت.

اگر از طرفداران The Lord of the Rings: Gollum هستید، با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی از آخرین اخبار، تریلرها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

 

Kena: Bridge of Spirits

Kena Bridge of Spirits

تاریخ انتشار: سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۱

اول از هر چیز باید به این موضوع اشاره کنیم که Kena Bridge of Spirits یک بازی کاملا مستقل است. تیم سازنده از بازی‌سازان محدودی تشکیل شده ولی بدون شک می توان گفت که تمام آنها خلاق و کار بلد هستند و این موضوع از اولین نمایش بازی مشخص می باشد. این اثر با الهام از مجموعه بازی‌های زلدا توسعه یافته.

شما در این بازی نقش دخترکی به نام کنا را بازی می کنید. وی به عنوان محافظ ارواح شناخته می‌شود و به روستایی سفر می‌کند. این روستای ناشناخته توسط نیروی اسرار آمیزی مورد حمله قرار گرفته است. حال وظیفه اوست که به مبارزه با این نیروی مرموز بپردازد و اسرار نهفته را یافت کند. موجودات کوچکی که در تریلر مشاهده کردید، رات نام دارند. سلاح اصلی کنا، یک چوب جادویی و منحصر به فرد است. قابلیت استفاده از اسلحه‌های دیگر نیز در بازی وجود دارد. با پیشروی در بازی، قابلیت های جدیدی برای او آزاد خواهید کرد و در نهایت، زیبایی و سرزنده بودن را به روستای یاد شده باز می‌گردانید.
یکی از مهمترین ویژگی‌های Kena Bridge of Spirits رابطه‌ی دوستانه کنار با سردسته رات ها می باشد. هرچقدر که این رابطه دوستانه و قوی تر و عمیق تر شود، کنا موارد جدیدی را برای مبارزه کردن با دشمنان و غلبه برآنها می‌آموزد. توسعه‌دهندگان اظهار داشتند که بازی در ژانر اکشن سوم شخص ماجراجویی ساخته خواهد شد. تمرکز توسعه‌دهندگان بر روی المان هایی همانند طراحی محیط، جستجو در آن، مبارزات، روایت غنی، معماهای مختلف و … خواهد بود.

اگر تریلر گیم پلی این بازی را مشاهده کرده باشید، می‌دانید که اسلحه‌ی کِنا (شخصیت اصلی) یک چوب جادویی است. به کمک این اسلحه می توانید ضربات نزدیک وارد کنید. همچنین این چوب جادویی می تواند تبدیل به یک تیر و کمان شود که مناسب برای آسیب زدن به دشمنان از فاصله دور می باشد. همچنین کنا قابلیت ایجاد سپری برای خود دارد تا در مقابل حملات دشمنان پناه بگیرد. اما این چوب جادویی تنها اسلحه شخصیت داستان نیست. با گشت و گذار در محیط، می توانید موجودات کوچک و بامزه به نام رات را یافت نمایید. این موجودات کوچک توانایی های بسیاری به شما خواهند داد و در گوشه گوشه‌ی دنیای Kena: Bridge of Spirits مخفی شده‌اند. در ابتدا از کمک آنها بی‌بهره هستید تا اینکه با حل پازل های مختلف و یا انجام ماموریت های متعدد و یا جستجو در گوشه و کنار نقشه بازی، آنها را یافت کنید. حتی به کمک رات‌ها می توانید برخی از پازل ها را حل کنید. همچنین این موجودات کوچک و بامزه در مبارزات نیز به شدت کارآمد خواهند بود و به کنا می‌کنند که چند ضربه های جدید را فرا گیرد و میدان مبارزه را بهتر اداره کند.

عنوان مذکور در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۱ برای پلی استیشن ۵ پلی استیشن ۴ و کامپیوترهای شخصی منتشر خواهد شد. لازم به ذکر است که انحصار انتشار این عنوان برای کامپیوترهای شخصی، در دستان کمپانی اپیک گیمز می باشد. بدین ترتیب کاربران پلتفرم یاد شده تنها می‌توانند بازی را از فروشگاه دیجیتالی اپیک گیمز تهیه کنند.

اگر از طرفداران Kena: Bridge of Spirits هستید، با مشاهده و دنبال کردن پروفایل بازی از آخرین اخبار بازی، تریلرها، مقالات، نقد و بررسی‌ها و … مربوط به آن آگاه شوید.

Ghostwire Tokyo

GhostWire: Tokyo

تاریخ انتشار: تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱

مدت زمان زیادی از معرفی گوست وایر می‌گذرد. تنها می‌دانیم که این اثر در ژانر اکشن ماجراجویی ترسناک توسعه یافته است. بسیاری از طرفداران نگران روند توسعه هستند و برخی حدس زده اند که بازی با مشکلاتی مواجع شده که تا به امروز هیچ‌گونه رونمایی از گیم پلی آن صورت نگرفته است (همچنین کارگردان بازی از استدیو جدا شد و همین موضوع میزان نگرانی طرفداران را افزایش داد). خوشبختانه این موارد صحیح نیستند و طبق گفته‌های شینجی میکامی، GhostWire Tokyo روند توسعه‌ی خود را به خوبی پشت سر می‌گذارد. دوربین، بازی را از زاویه اول شخص روایت خواهد کرد. مبارزات یکی از ارکان اصلی گوست وایر خواهند بود. نیروهای شیطانی (روح‌های شیطانی و یا هر چیز دیگری!!) به توکیو حمله کرده‌اند و حال ۹۹ درصد جمعیت این منطقه، ناپدید شده است.

 

شخصیت اصلی از قابلیت های مختلف و متعددی برخوردار می‌باشد. این موضوع را در نظر داشته باشید که هر کدام از قابلیتهای پروتوگانیست بازی در مقابله با نوع خاصی از دشمن موثر خواهد بود. همچنین شما می توانید قابلیت های شخصیت اصلی را آپگرید کنید و با شیوه های مختلفی دشمنان خود آسیب برسانید.

کارگردان بازی اطلاعاتی در خصوص نحوه‌ی استفاده GhostWire Tokyo از موتور پخش صدای سه بعدی پلی استیشن ۵ صحبت کرد. وی اظهار داشت که استفاده از این موتور و پخش صدای طبیعی تر، میزان ترسناک بودن بازی را افزایش داده. توجه شما عزیزان را به قسمتی از گفته‌های ایشان جلب می‌نمایم:

بسیار خوشحالیم که می توانیم از تکنولوژی های جدید استفاده کنیم و بازی خود را به شیوه منحصر به فردی در دسترس مخاطبان و کاربران قرار دهیم. به شما این وعده را می‌دهیم که توکیویی کاملاً منحصر به فرد ساخته ایم. تا به حال این ورژن از توکیو را در هیچ فیلم و یا رسانه دیگری مشاهده نکرده اید. در GhostWire Tokyo صداهایی را خواهید شنید که در دنیای واقعی به گوش نمی خورند. امیدواریم که پخش صدای سه بعدی حس منحصر به فرد و جالبی را به کاربران و مخاطبان بازی منتقل کند.

همچنین آقای شینجی میکامی که وظیقه‌‌ی تهیه کنندگی بازی را دارد اظهار داشت:

عنوان GhostWire Tokyo یک بازی کاملاً جدید است و امیدوارم که بی صبرانه مشتاق تجربه آن باشید. ایده بازی در سال های گذشته به ذهن کارگردان رسید و تیم توسعه شروع به گسترش دادن این ایده کردند. تیم اولیه از ۵ نفر تشکیل شده بودند و به مدت ۶ ماه بر روی بازی و ایده‌های آن کار می‌کردند. سپس تیم به ۱۰ نفر ارتقا داده شد و برای چند سال گوست وایر را در مرحله پیش تولید نگاه داشتیم تا اینکه نهایتاً وارد مرحله رسمی توسعه شدیم. مدت زمان زیادی بر روی ساخت بازی و تهیه آن صرف شده. در اوایل سال ۲۰۱۹ بود که به تیم ساخت پیوستم و به کمک آنها شتافتم.

GhostWire Tokyo در سال ۲۰۲۱ انتشار خواهد یافت.

اگر از طرفداران  یا منتظران GhostWire: Tokyo هستید، با دنبال کردن پروفایل بازی از آخرین اخبار، تریلر‌ها، نقد و بررسی‌ها، مقالات و … مربوط به آن آگاه شوید.

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

اولین نفری باشید که نظر میدهد...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Novinspot
`